E Nabız Bilgi

Eczanelerde kulak deldirme ne kadar

15.01.2023
Eczanelerde kulak deldirme ne kadar

Eczanelerde kulak deldirme ne kadar içeriğimizde eczane kulak deldirme fiyatı ve eczanede kulak deldirmek ne kadar sürer gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız.

Kulak deldirme nerede yapılır

Eskiden kulak deldirme işlemi denilince akla ilk olarak kuyumcular gelirdi. Halen de kuyumcularda kulak delme işlemi yapılmaktadır. Ancak artık ağrısız kulak deldirme işlemi daha çok eczanelerde yapılmaktadır. Daha sıhhi ve steril gerçekleştirilmesi nedeni ile her geçen gün eczanelerde kulak deldirme işlemini tercih edenlerin sayısı da artmaktadır.

Kulak deldirmede dikkat edilmesi gerekenler

İlk dikkat edilmesi gereken konu hijyendir. Kulak deldirme işleminde kullanılan özellikle iğne gibi araçların tek kullanımlık olmasına, steril ortamda muhafaza ediliyor olmasına, ambalajının açık olmamasına dikkat etmek gerekir. Her ne kadar kulak deldirme basit bir işlemse de vücuda doğrudan temas eden hatta vücuda girip çıkan bu unsurların sıhhi ve hijyenik olması oldukça önemlidir. Ayrıca 2 yaşın altındaki çocuklarda kulak deldirme işlemi önerilmemektedir.

Yeni delinen kulakta küpe kaç gün kalmalı

Kulak deldirme işlemi yapıldıktan sonra delinen kısmın kapanmaması için bir süre boyunca küpenin çıkarılmaması gerekmektedir. Bu süre kıkırdak küpesi ise 12, diğer durumlarda 6 hafta olarak önerilir. Bu sürelerden önce küpenin çıkarılması delinen kısmın kapatılmasına, ağır ve uzun küpelerin kullanılması ise yırtığın büyümesine sebebiyet verebilir. Bu sebeple belirtilen sürelerde deldirme küpesi çıkarılmamalıdır.

Eczanelerde kulak deldirme ne kadar

Tüm bu hususlara dikkat edildikten sonra geriye eczanelerde kulak deldirme ne kadar? Sorusunun cevabını öğrenmek kalıyor. Belirtmek gerekir ki belirli ve sabit bir ücreti bulunmamaktadır. Bununla birlikte kulak deldirme fiyatı 2022 yılında büyükşehirlerde 100 – 150 TL küçük yerleşim birimlerinde ise 50 – 100 TL arasında yapılmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.