E Nabız Bilgi

Aftoral sprey eczane fiyatı

26.12.2022
Aftoral sprey eczane fiyatı

Aftoral sprey eczane fiyatı 2023 yazımızda sizlere aftoral sprey fiyatı ne kadar ve aftoral sprey kaç TL gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Aftoral Spreyi, ağız içinde kullanılan bir spreydir. Ağız içinde bulunan aftların (çeşitli nedenlerle oluşan yara benzeri iltihaplı lezyonlar) tedavisinde kullanılır. Aftoral Ağız Spreyi, kortikosteroidler (steroidler), lokal anestezikler ve antiseptikler içerir. Bu üçüncü öğe ağız içinde bulunan bakterilerin ölümüne yardımcı olur ve ağrıyı azaltır. Aftoral Ağız Spreyi ağız içinde bulunan ağrılı aftların tedavisinde etkilidir ve ağrıyı azaltır.

Aftoral Sprey Ne Sıklıkla Kullanılmalıdır?

Aftoral Ağız Spreyi’nin etkinliği artırmak için 4-6 saatte bir veya doktor tarafından belirtilen bir sıklıkta kullanılması önerilir. Ağız içinde bulunan aftların tedavisinde Aftoral Ağız Spreyi kullanım süresi genellikle 7-14 gün arasında değişir.

Aftoral Ağız Spreyi’ni kullanırken, spreyin etkisinin azaltılmasını önlemek için ağız içinde yiyecek ve içecekleri tüketmemeye özen gösterin. Ağız spreyini kullanırken ağız içinde bulunan dişler ve dudakların kurumaması için yeterli miktarda su içmeyi unutmayın.

Aftoral Sprey Reçeteli Mi?

Aftoral Ağız Spreyi, Türkiye’de reçeteli bir ilaçtır. Bu nedenle, Aftoral Ağız Spreyi’ni kullanmak için bir doktorun reçetesi gerekir.

Aftoral Ağız Spreyi Yan Etkileri

Aftoral ağız spreyi kullanımı sırasında bazı yan etkiler görülebilir. Bu yan etkiler genellikle hafif ve geçicidir ve kullanımı bırakıldıktan sonra ortaya çıkmaz. Ancak bazı durumlarda ciddi yan etkiler görülebilir. Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, doktorunuz veya eczacınız ile hemen iletişime geçin:

  • Ağız içinde şişme veya kaşıntı
  • Ağız içinde kuruma
  • Ağız içinde yanma veya tat değişikliği
  • Ağız içinde kızarıklık veya kaşıntı

Aftoral sprey eczane fiyatı 2023

Aftoral ağız spreyi eczanelerde satılmakta olup fiyat bilgileri şu şekildedir:

Perakende Satış Fiyatı :65.18 TL
Barkod :8699525518095
Reçete Durumu:Reçetesiz satılır
Etken madde:Benzidamin Hcl, Klorheksidin Glukonat
Aftoral sprey eczane fiyatı 2023
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.