E Nabız Bilgi

Basura iyi gelen krem viks

01.01.2023
Basura iyi gelen krem viks

Basura iyi gelen krem viks yazımızda sizlere detaylı bilgiler paylaşacağız. Hemoroid olarak da bilinen basur bir makat hastalığıdır. Özellikle kabızlığa bağlı olarak gelişir ve ıkınma sorunları nedeniyle de oluşabilmektedir. Basur sorunu iç ve dış hemoroid olarak iki türe ayrılır. İç basurun, basitten ağıra doğru dört evresi bulunmaktadır. Genellikle en büyük sıkıntıyı dışta meydana gelen basur memeleri oluşturmaktadır.

Hemoroid tuvalet esnasında rahatsızlık verici, ağrı ve acı hissi yapan, ileri vakalarda cerrahi müdahale gerektiren bir hastalıktır. Basit ve ilk evrelerinde ilaç, krem ya da lazer tedavileri mümkün olmakla birlikte ileri vakalar cerrahi müdahale gerektirebilir. Basura iyi gelen kremler sıklıkla araştırılır. Basur kremi olarak kullanılır mı; viks basura iyi gelmekte midir soruları da merak edilebilir.

Basura iyi gelen krem viks

Vicks basur için uzmanlarca da önerilmektedir. Tedavide rahatlatıcı etkisi sık kullanılır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken viks hemoroid üzerinde daha çok ağrı ve acıları geçici bir süre rahatlatmak için tercih edilir. Antibakteriyel özelliği ile basur memelerindeki iltihaplı dokuyu kurutma özelliğine de sahiptir. Ayrıca Viks hemoroit oluşumunu engelleyen bir kremdir.

Kremin basuru yumuşatarak ağrıyı ve acıyı azalttığı, içeriğindeki timol ile bölgedeki kılcal damarları genişleterek toksinlerin dışarı atılmasında ve böylelikle şişme ve morarmaların azaltılmasında etkili olduğu bilinir. 12 yaşından büyük yetişkinlerde günde 3 ya da 4 kez, 12 yaş öncesinde ise 2 vaya 4 kez daha az miktarda kullanılabilir. Oturma banyosuna koyularak da uygulanabilir. Oturma banyosu donrasında da bölgeye sürülmelidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.