E Nabız Bilgi

Zovirax reçetesiz satılır mi

27.11.2022
Zovirax reçetesiz satılır mi

Zovirax reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere zovirax reçetesiz satılır mı 2023 ve zovirax hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Zovirax krem formunda olan ve uçuk benzeri deri hastalıklarını tedavisinde etkili bir ilaçtır. Herpes simpleks virüsü; deri yolu ile vücuda bulamasından kayaklı ve yaşam boyu tekrarlayabilen viral enfeksiyonudur.

Herpes labiailis; dudaklarda uçak ve genital bölgede Herpes genitalis ile oluşan enfeksiyon türüdür. Ayrıca Herpes enfeksiyonu beyin ve göz gibi vücudun önemli organlarından da oluşabilmektedir. Bağışıklık sisteminiz güçlüyse bir hafta içerisinde kendine geçer. Ancak bu enfeksiyonla birlikte yara ve ağrılarda oluşabilir. Bu tarz durumlarda doktor mutlaka krem ve çeşitli ilaçlar reçete ederek enfeksiyonu ilerlemesini önlemeye çalışır. Herpes enfeksiyonlarının ilerlemiş boyutlarında olumlu tedavi sonuçları uzun sürebilir. Herpes enfeksiyonu yılda birkaç kez tekrarlarsa antiviral tedavi uygulanır.

Zovirax da bunun için üretilmiştir. Uçuk ve derilerde oluşan yaraların hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlar. Yaralardan kaynaklı deri oluşan kaşıntı karıncalanma, ağrı ve yanma gibi belirtileri giderir. Virüsün çoğalmasını engeller. Ancak herpesi enfeksiyonunu tedavi etmez.

Zovirax reçetesiz satılır mi 2023

Zovirax reçetesiz satılır mi sorusunun cevabı evet olacaktır. Zovirax reçetesiz olarak eczanelerden alınabilmektedir. Zovirax reçeteli olarak alındığında SGK tarafından ödemesi karşılanmaktadır. Acyl krem, aklovir, asimplex, asirax, asiviral, hernovir, herpevis, klovireks-l, virosil ve virupos gibi ilaçlar zovirax eş değeri olarak eczaneler tarafından verilebilmektedir.

Zovirax reçetesiz eczane fiyatı

Zovirax krem %5 2 g’lık tüp ilacı 8699522352678 barkod numarası, zovirax forte süspansiyon 400 mg/5 ml 100 ml’lik şişe ilacı 8699522702398 barkod numarası ve zovirax steril göz merhemi %3 4.5 g’lık tüp ilacı 8699522442140 barkod numarası ile eczanelerde yerini almaktadır. Zovirax reçetesiz eczane fiyatı 40.64 TL, 90.94 TL ve 22.96 TL ile fiyatı güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.