E Nabız Bilgi

Eczanede satılan en etkili uyuz ilacı

05.01.2023
Eczanede satılan en etkili uyuz ilacı

Eczanede satılan en etkili uyuz ilacı içeriğimizde sizlere eczanede satılan uyuz ilacı isimleri ve eczanede hazırlanan uyuz ilacı gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Uyuz son yıllarda yaygınlaşan bir hastalıktır. Vakaların artması, uyuz nedir, uyuz nasıl tedavi edilir gibi konulara ilgiyi de arttırmıştır. Uyuz, cilt üzerinde kanallar açarak yaşayan bir aktarın sebep olduğu, kaşıntılı cilt hastalığıdır. Bulaşıcı olduğunda aile içinde vaka olması durumunda genel olarak tüm ailenin tedavisi gerekir. Temizlik de uyuzla mücadelede ve hastalığın tedavi planında önemlidir.

Uyuz nasıl geçer?

Uyuz tedavisi titizlikle yapılması gereken bir deri hastalığıdır. Tedavi planı doktor kontrolünde olmalıdır. Bu nedenle eczanelerde satılan en etkili uyuz ilacı adları ile doktor kontrolü olmadan hastalıktan kurtulmaya çalışmak doğru değildir. Uyuz doktor tarafından teşhis edilmeli ve hastalığın seyrine göre en uygun ilaç reçete edilmelidir.

Eczanede satılan en etkili uyuz ilacı

Uyuz tedavisinde kişinin bağışıklık sistemi önemlidir. Tedavi planına doktor karar vermelidir. Eczanede satılan en etkili uyuz ilaçları içinde sık kullanılanlar:

Dermiton losyon: Uyuz tedavisi için banyo sonrası ince bir katman olarak tüm bedene uygulanır. İçeriğindeki krotamitin uyuzu öldürdüğü gibi kaşıntıyı da önler.

Zalvor uyuz kremi: Bu krem içeriğindeki permetrin ile uyuzun bedende yayılmasını önler.

Anti skab: Piretroid grubundan vücutta uyuzun ölmesinde etkili kremdir.

Permettin krem: Uyuz için en etkili piretroid kremlerden biridir. Uyuzu ve akarları öldürerek etkisini gösterir.

Kwellada losyon: Permetrin içermektedir. Hastalığın sebep olduğu kaşıntının hafifletilmesinde oldukça etkilidir.

Metrin uyuz kremi: En etkili uyuz kremi arasında yer almaktadır. Uyuzu öldürdüğü gibi kaşıntıyı hafifleterek hastayı rahatlatır.

Wilkinson pomad: Ağır kokusu nedeniyle çok hoşa gitmese de reçeteli satılan en etkili uyuz ilacı listesinde yer alır. İçeriğinde kükürt de bulunmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.