E Nabız Bilgi

Acnedur reçetesiz alınır mı

04.02.2023
Acnedur reçetesiz alınır mı

Acnedur reçetesiz alınır mı konulu yazımızda acnedur reçetesiz satılır mı ve acnedur reçeteli mi gibi sıkça sorulan bu sorular hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Tetrasiklin etken maddeli olarak üretilen ilaç acnedur bir tür antibiyotik ilaç sınıfına aittir. Acnedur nedir diye soracak olursanız, iltihaplı cilt enfeksiyonlarında kullanılan güçlü bir merhemdir. Bu ilacın kullanımında en önemli dikkat edilmesi gereken konu, cilt üzerinde oluşan sivilcelerin patlatılıp yara şekline getirilmemesi ve merhemin bu durumlarda kullanılmaması gerekir. Ayrıca siyah noktaların temizliğinde de dikkat edilerek yüzeyde tahriş oluşturmadan ilacın kullanımı gerçekleştirilebilir.

Acnedur nasıl kullanılır

Doktorunuz tarafından acnedur kullanımı kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Ancak genel olarak acnedur nasıl kullanılır gibi araştırılan sorulara net cevap arıyorsanız yazımızı incelemeye devam edin. Acnedur merhem normal koşullarda günde 2 kez en fazla 3’ü geçmeyecek şekilde cilde lokal olarak uygulanması şeklinde kullanılır.

Acnedur cildi tahriş eder mi

Bu ilacın yan etkileri çok nadir olur ancak yine de bazı yan etkilerin görülebileceğini unutmamanızda fayda var. Acnedur yan etkileri arasında yaygın olmamakla beraber aşağıdakiler gösterilebilir:

  • Bölgesel ağrılar
  • Ciltte oluşabilecek tahriş
  • Ciltte hissedilen kaşıntı
  • Kuruma hissi
  • Özellikle saç derisinde oluşabilecek kaşıntılar

Bu yan etkiler hafiftir ve genellikle geçicidir. Yine de tedbirli olmanız ve ilacı kullanım talimatlarına göre uygulamanız önemlidir.

Acnedur reçetesiz alınır mı

Piyasada bulunan cilt merhemleri arasında acnedur reçetesiz alınır mı hakkındaki sorulara baktığımızda, acnedur reçeteli bir ilaçtır çünkü bir antibiyotik sınıfı ilacıdır. Acnedur eczane satış fiyatı 114.94 TL’dir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Alyse reçetesiz alınır mı

Clonex 25 mg reçetesiz alınır mı

Atel reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.