E Nabız Bilgi

Gabaset reçetesiz alınır mı

29.11.2022
Gabaset reçetesiz alınır mı

Gabaset reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere gabaset reçetesiz satılır mı 2023 ve gabaset hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Gabaset sara hastalığında kullanılan, antiepileptik ilaç grubuna giren bordo renkte bir ilaçtır.

Gabaset ne için kullanılır?

Sara hastalığında sinir dokusunda meydana gelen ağrıların karıncalanma, uyuşma , zonklama, çarpıntı, hissizlik durumlarında kullanılan bir ilaçtır. Sara nöbetlerinin önüne geçmek için de kullanılan bir ilaçtır.

Gabaset nasıl kullanılır?

Gabaset kesinlikle doktor tavsiyesi ve doktorun önerdiği şekilde kullanmanız gerekir. Günlük do artırımı doktorun gözetiminde olmalıdır. En düşük dozdan başlayıp en yüksek doza kadar her doz da doktora danışmanız gerekir. Günlük en az doz 300 mg en fazla alınacak doz 3600 mg’dır. Çocuklar da Gabaset kullanımı kilo ve yaşa bağlı olarak farklılık göstermektedir.

6-12 yaşındaki çocuklar için doktorların önerdiği günlük doz miktarı 10-15 mg/kg geçmemelidir ve günde eşit bir şekilde 3 kere alınması gereken bir ilaçtır. Yaşlılarda kullanımı ise 65 yaş üzeri hastalarda herhangi bir böbrek hastalığınız bulunmuyorsa günlük normal doz alabilirsiniz fakat doktorunuz tavsiyesi farklılık gösterebilir.

Gabaset kafa yapar mı?

Gabaset içerinde bulunan etkin maddeler kafa uyuşması, uyuşturucu etken maddeler bulundurduğundan Türkiye’de yasaklanmıştır.

Gabaset reçetesiz alınır mı 2023

Gabaset reçetesiz alınır mı sorusunun cevabı hayır olacaktır. Gabaset ilacı reçetesiz olarak eczanelerden alınabilmektedir. Uzman hekimlerce gabaset ilacı reçete edildikten sonra alınabilmektedir. Gabaset ilacı reçeteli olarak alındığından dolayı SGK tarafından karşılanmaktadır.

Gabaset reçetesiz eczane fiyatı

Gabaset kapsül 300 mg ilacı 8699578151225 barkod numarası ve gabaset film tablet 600 mg ilacı 8699578091231 barkod numarası ile eczanelerde satışı yapılmaktadır. Gabaset reçetesiz eczane fiyatı 56.93 TL ve 111.44 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.