E Nabız Bilgi

Aknetrent reçetesiz alınır mı

14.12.2022
Aknetrent reçetesiz alınır mı

Aknetrent reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere aknetrent reçetesiz satılır mı 2023 ve aknetrent reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. İnsanlarda cilt problemleri genellikle gençlerin ergenlik dönemlerdin de çok yoğun olabilmektedir.

Ciltte oluşan cilt lekeleri bazı durumlarda kalıcı olabilmektedir. Aknetrent ilacı cilt üzerinde oluşan sivilcelerin yok edilmesinde en etkili bir ilaçtır. Aknetrent ilacının etken maddesi olan izotretinoin 10 mg yumuşak jelatin kapsül olarak bulunur. Ciltteki yağ bezleri tarafından salgılanan salgı oranını azaltarak cildin çok hızlı yenilenmesini sağlar. Ağır olarak ortaya çıkan akne ve diğer lekelerin yok edilmesinde kullanılır. İlaç cilde sürülmesi ile çok hızlı olarak kuruma yapar. Bu kuruma ilacın yan etkilerinden biridir. Hamilelikte ve bebek emzirme dönemlerinde kullanılmamalıdır. Aknetrent ilacı da diğer ilaçlar gibi bazı yan etkiler yapabilmektedir. Bu etkiler genellikle cilt üzerinde ve dudaklarınızda kurumalar yapabilir. Bu nedenle de bu ilacı kullandıktan sonra nemlendirici kullanmak gerekir. 12 yaş altındaki kişilere Aknetrent kullanımı önerilmemektedir.

Aknetrent reçetesiz alınır mı 2023

Aknetrent reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Aknetrent eczanelerde beyaz reçeteli olarak satışı yapılmaktadır. Doktor uygun gördüğü hastaya aknetrent reçete edebilmektedir. Aknetrent 10 mg, aknetrent 20 mg ve aknetrent 30 mg reçeteli olarak alındığından devlet ödemesi karşılamaktadır. Acnegen, roaccutane ve zoretaningibi ilaçlar aknetrent muadili olarak piyasada bulunmaktadır.

Doktorunuzun verdiği talimata göre kullanım yapmanız gerekir. İlacı alırken bol su içilerek alınması uygun olur. İlaç alındıktan sonra 15 dakika kadar yatmayın. Doktor ne kadar süre Aknetrent kullanacağınızı size söyler. Fakat doktor size söylemez ise bu süre 4 veya 6 ay olabilmektedir.

Aknetrent reçetesiz eczane fiyatı

AKNETRENT Yumuşak Jelatin Kapsül 20 mg 30 kapsüllük ambalaj 8699559190045 barkod numarasıyla kayıt edilmiştir. Aknetrent reçetesiz eczane fiyatı 137.77 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Allerset reçetesiz alınır mı

Azitro reçetesiz alınır mı

Avmigran reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.