E Nabız Bilgi

Azitro reçetesiz alınır mı

16.02.2023
Azitro reçetesiz alınır mı

Azitro reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere azitro reçetesiz satılır mı ve azitro reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Azitro, penisilin alerjisi olanların kullanabileceği, ve enfeksiyonların tedavisinde kullanılan antibiyotikler grubundan bir ilaçtır.

Kadınlarda ve erkeklerde cinsel yolla bulaşan genital enfeksiyonların tedavisinde etkili bir ilaçtır. Karın ağrısı, ishal, mide bulantısı ve şişkinlik en sık görülen yan etkilerdir. Azitro ilacı sinüzit, akut bronşit, hastalığının tedavisinde kullanılmaktadır. Bunun yanında alt solunum yolu enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılabilmektedir. Azitro ilacının tabletlerinde beyaz, yuvarlak, bikonvekstir ve bir tarafında kırılma çizgisi vardır.

Azitro reçetesiz alınır mı

Azitro reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde azitro ilacı reçeteli olarak satın alınabilmektedir. Azitro beyaz reçetelidir. Uzman hekimler tarafından Azitro uygun görüldüğünde reçete edilebilmektedir. Azitro hap, azitro şurup, azitro 500 mg, azitro tablet, azitro 250 mg, azitro 1000 mg ve azitro 200 mg ilaç reçeteli olarak alındığından SGK tarafından ödemesi yapılmaktadır.

Süspansiyon formunda, hazır olduğunda renksiz hafif sarı olan, kullanıma hazır bir süspansiyon olarak damıtılmış su ile hazırlanabilen beyaz ila kirli beyaz tozdur. Tabletler 3, 6, 9 ve 12 tabletlik paketlerde eczanelerde satılmaktadır. Süspansiyon kullanıma hazır 30 ml içeren 60ml’lik şişelerde ve 70ml’lik süspansiyon içeren 100ml’lik şişelerde mevcuttur.

Azitro reçetesiz eczane fiyatı

AZİTRO Film Tablet 500 mg 3 tabletlik ambalaj 8699525092267 barkod numarasıyla kayıt edilmiştir. Azitro reçetesiz eczane fiyatı 40.53 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Avmigran reçetesiz alınır mı

Aferin şurup reçetesiz alınır mı

Citoles reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.