E Nabız Bilgi

Allerset reçetesiz alınır mı

14.12.2022
Allerset reçetesiz alınır mı

Allerset reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere allerset reçetesiz satılır mı 2023 ve allerset reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Allerset, alerji, kurdeşen ve kaşıntı semptomlarını hafifletmek için kullanılan bir ilaçtır. Aktif maddesi setirizin dihidroklorürdür.

Şurup, oral damla ve tablet formlarında bulunur. Şurup ve oral damlalar yetişkinlerde ve 2 yaş ve üzeri çocuklarda kullanıma uygundur. Tablet formu 6 yaşından küçük çocuklarda kullanılamaz. Allerset, alerjileri tedavi etmek için kullanılan bir ilaçtır. Vücutta alerji semptomlarına neden olan bir madde olan histamini bloke ederek çalışır.

Allerset reçetesiz alınır mı 2023

Allerset reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde allerset ilacı reçeteli olarak satın alınabilmektedir. Allerset beyaz reçetelidir. Uzman hekimler tarafından allerset uygun görüldüğünde reçete edilebilmektedir. Allerset şurup, allerset hap, allerset tablet, allerset 10 mg, allerset 5 mg ve allerset 1 mg ilaç reçeteli olarak alındığından SGK tarafından ödemesi yapılmaktadır.

Histamin hapşırma, kaşıntı, sulu gözler ve burun akıntısı yan etkilere neden olabilir. Alerjiniz varsa Allerset kullanmamalısınız. Allerset aç veya tok karına alınabilir. Doktorun talimatına göre almak uygun olur. Doktor size doz ayarlamasını yapacak ve doktorun doz ayarlamasına göre kullanmak uygun olur. Çift doz almayınız.

Allerset reçetesiz eczane fiyatı

ALLERSET Film Kaplı Tablet 10 mg 20 tabletlik ambalaj 8699527093705 barkod numarasıyla kayıt edilmiştir. Allerset reçetesiz eczane fiyatı 48.75 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Azitro reçetesiz alınır mı

Avmigran reçetesiz alınır mı

Aferin şurup reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.