E Nabız Bilgi

Asist şase reçetesiz alınır mı

23.01.2023
Asist şase reçetesiz alınır mı

Asist şase reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere asist şase reçetesiz satılır mı ve asist şase reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Asist 200 mg etken madde olarak asetilsistein içerir. Asetilsistein, bir amino asit olarak adlandırılabilir. Bu amino asit, vücudun bazı enzimlerinin ve hormonların yapısında rol oynar. Ayrıca, asetilsistein, özellikle solunum yollarının sağlığını koruma amacıyla kullanılır.

Asist Şase, öksürük, boğaz ağrısı, nefes darlığı ve bronşit gibi solunum hastalıklarının etkisini azaltmak için kullanılır. Ayrıca, asetilsistein, özellikle sigara içenlerde veya solunum yolu hastalıkları olan kişilerde, solunum yollarının daha iyi temizlenmesine yardımcı olmaktadır.

Asist hangi durumlarda kullanılmaz

Asist şase, bazı durumlarda kullanılmamalıdır. Örneğin, asist şase, trombositopeni (düşük trombosit sayısı) veya diğer kan pıhtılaşması gibi sorunlara sahip olan bireylerde kullanılmamalıdır. Ayrıca, asist şase, böbrek yetmezliği olan kişilerde dikkatli kullanılması gerekir çünkü bu durumda, vücudun atması gereken asetilsistein artabilir ve böbreklerde hasara yol açabilir. Asist şase, hamilelik ve emzirme döneminde kullanılmamalıdır. Asist şase kullanımı, çocuklar için güvenilir mi hakkında net bir araştırma mevcut değildir. Bu nedenle, çocuklar için asist şase kullanmadan önce doktorunuzla konuşmanız önerilir.

Asist şase reçetesiz alınır mı

Asist 200 mg ilacı kullanacak kişiler öncelikle asist şase reçetesiz alınır mı hakkında araştırma yapmaktadırlar. Bu konu hakkında içeriğimizde sizler için araştırmaları gerçekleştirdik. Asist şase reçeteli bir ilaçtır ve eczanelerde satışı mevcuttur. Asist şase güncel satış fiyatı 83.50 TL’dir. Ayrıca belirtmekte fayda var, asist şase aspirin ve türevi ilaçlarla kullanıldığında kan pıhtılaşmasını azaltabilir ve bu konuda dikkat etmek önemlidir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Apraljin forte reçetesiz alınır mı

Aspirin reçetesiz alınır mı

Asist plus 600 reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.