E Nabız Bilgi

Microgynon SGK karşılıyor mu

14.01.2023
Microgynon SGK karşılıyor mu

Microgynon SGK karşılıyor mu içeriğimizde sizlere microgynon SGK ödüyor mu, microgynon devlet karşılıyor mu ve microgynon devlet ödüyor mu gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Microgynon 21 Draje genellikle gebeliği önlemek amacıyla kullanılmaktadır. Microgynon 21 Draje etken madde olarak ‘levonorgestrel ve Etinil Estradiol’ kullanmaktadır. Microgynon 21 Draje, kadınlarda doğumun kontrol edilmesi ile bilinir ve içerisinde 21 adet draje ambalajı ile raflarda yerini almaktadır. Microgynon 21 Draje, normal reçeteli bir ilaçtır.

Cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı önlem alıcı ilaç değildir.Doktor farklı şekilde demediyse eğer uygun kullanımı, Paket üzerindeki haftanın uygun günleri boyunca 21 gün süreyle almalısınız. Drajenizi her gün aynı saatlerde almanız gerekiyor. Tablet su yardımı ile yutulur. İlacı zamanında içmeye özen göstermelisiniz. Çiğnemeniz gerekmektedir. Microgynon 21 Draje doktorunuza danışarak kullanmaya özen gösteriniz. Eğer içindeki maddeler karşı alerjeniniz varsa eczaneniz veya doktorunuz sizi yönlendirecektir.

Microgynon SGK karşılıyor mu

Microgynon SGK karşılıyor mu? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Microgynon ilacını SGK hiçbir koşulda ödemesini karşılamamaktadır. Doktor reçetesiyle bile satın alındığında ödemesi yapılmamaktadır. Microgynon hapı aldığınızda ilk adet gününde almanız gerekmektedir. Böylelikle aldığınız andan itibaren etkisini gösterebilmektedir.

Microgynon eczanelerde güncel fiyatı 60 TL olarak belirlenmiştir. Microgynon kullandığınızda vücutta su topladığından dolayı 1-2 kilo civarında almanızı sağlamaktadır. Onun dışında bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Pasif ilaç grubunda olduğundan ödemesini devlet yapmamaktadır. 35 yaş üzerindeki kişiler ve sigara kullananlarda kullanılmaması gerekmektedir. Microgynon ilacını kullanmadan önce doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Merional 150 SGK karşılıyor mu

Mide balonu SGK karşılıyor mu

Metpamid SGK karşılıyor mu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.