E Nabız Bilgi

Secita reçetesiz alınır mı

15.12.2022
Secita reçetesiz alınır mı

Secita reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere secita reçetesiz satılır mı 2023 ve secita reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Secita 5 mg, 10 mg ya da 20 mg tablet formunda olan antidepresan ilacıdır. İçeriğinde essitalopram etken madde içerir. Essitalopram etken madde seçici serotonin geri alım inhibitörleri olarak bilinen ilaç gurubu arasındadır. Essitalopram kaygı bozukluğu panik atak ve depresyon gibi kaygı bozuklukların tedavisinde kullanılmaktadır.

Serotonin beyinde mutluluk hormonudur. Kişinin ruh halinin dengeleyerek gün içinde kişinin kendini daha iyi mutlu olmasını sağlar. Bununla beraber serotonin sinir hücrelerinde emildiği zaman kişinin ruh hali üzerinde hiçbir etkisi olmaz. Secita gibi antidepresan ilaçları serotoninin sinir hücreleri tarafından emilmesini engeller. Bunun dışında Secita’nın kullanıldığı diğer ruhsal bozukluklar şunlardır;

  • Majör depresif bozukluğu
  • Yaygın anksiyete bozukluğu,
  • Panik atak bozukluk
  • Travma sonrası ortaya çıkan bozukluk,
  • Obsesif, kompulsif bozukluk

Secita reçetesiz alınır mı 2023

Secita reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Secita eczanelerde beyaz reçeteli olarak satışı yapılmaktadır. Doktor uygun gördüğü hastaya secita reçete edebilmektedir. Secita 10 mg, secita 5 mg ve secita 20 mg reçeteli olarak alındığından devlet ödemesi karşılamaktadır.

Bu ilaç antidepresan ilacına dahil olduğundan dolayı mutlaka psikiyatri kontrolü ile alınmalıdır. İlaç etkisini ve faydalarını kullanmaya başladıktan bir ay sonra göstermeye başlayacaktır.

Secita reçetesiz eczane fiyatı

SECİTA Film Kaplı Tablet 15 mg 28 tabletlik ambalaj 8699566096323 barkod numarasıyla kayıt edilmiştir. Secita reçetesiz eczane fiyatı 111.55 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Rantudil forte reçetesiz alınır mı

Rennie reçetesiz alınır mı

Aknetrent reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.