E Nabız Bilgi

Rantudil forte reçetesiz alınır mı

15.12.2022
Rantudil forte reçetesiz alınır mı

Rantudil forte reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere rantudil forte reçetesiz satılır mı 2023 ve rantudil forte reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Rantidul, iltihap sökücü ve giderici ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliği bulunan bi ilaçtır.

Sterodi olmayan ve anti-inflamatuvar ilaçlar gurubuna dahil olup, akut gut artriti, romatoid, artrit, ankilozon spondilit gibi romatizmal hastalıkların tedavisi ile iskelet sistemi ağrıları akut kas ameliyat sonrası ağrılar ve kadınlarda görülen adet sancılarını tedavisinde oldukça etkili olan kapsül formunda olan haptır. Randutil mutlaka doktor kontrolünde alınması gerekmektedir. Çünkü sindirim sistemi ile ilgili yan etkileri bulunmaktadır. En yaygın görülen yan etkileri ise mide yanması, mide bulantısı, kusma ve karın ağrısıdır. Vücut içerisinde yaralanma ağrı ve iltihaplanmaya sebep olan prostaglandin adında zararlı kimyasallar vardır. Bu kimyasallar vücutta ağrı ve iltihaplanmalara neden olur. İşte Rantudil de içeriğinde bulunan bu etken madde sayesinde bu kimyasalların üretimini sağlayan yardımcı saiklo- oksijenaz enzimlerini oluşmasını engeller. Böylece daha az prostaglandin üretilerek vücutta ağrı ve iltihaplanmaların azalmasını sağlar.

Rantudil forte reçetesiz alınır mı 2023

Rantudil forte reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı evet olacaktır. Rantudil forte eczanelerde reçetesiz olarak satışı yapılmaktadır. Doktor uygun gördüğü hastaya rantudil forte reçete edebilmektedir. Rantudil 90 mg, rantudil 60 mg, rantudil retard, ve rennie ilaç reçeteli olarak alındığında devlet ödemesi karşılamaktadır. Acetudil, rantudil forte 60 mg, rantudil forte 90 mg, sycrest 10 mg ve sycrest 5 mg gibi ilaçlar rantudil forte muadili olarak piyasada satışı yapılmıştır.

Rantudil forte reçetesiz eczane fiyatı

RANTUDİL Forte Kapsül 60 mg 20 kapsüllük ambalaj 8698856150103 barkod numarasıyla kayıt edilmiştir. Rantudil forte reçetesiz eczane fiyat 37.52 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Rennie reçetesiz alınır mı

Aknetrent reçetesiz alınır mı

Allerset reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.