E Nabız Bilgi

Fucithalmic reçetesiz alınır mı

20.12.2022
Fucithalmic reçetesiz alınır mı

Fucithalmic reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere fucithalmic reçetesiz satılır mı ve fucithalmic reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Çeşitli göz enfeksiyonlarında bakterilerin uzaklaştırılması için kullanılan göz damlası olmaktadır. Fucithalmic bölgede oluşan, keratit, blefarit gibi yabancı maddelerin gözden giderilmesi ve önlenmesi açısından kullanılmaktadır.

Göze sürülmeden önce temizliğine dikkat edilmelidir. Doktorun önereceği şekilde göz kesesine damlatılmaktadır. Karaciğer ve böbrek yetmezliği olan kişilerde kullanılması için herhangi bir veri bulunmamaktadır. İlaç içerisindeki yabancı etken maddelere karşı hassasiyet olan kişiler doktor kontrolü altında kullanmalıdır. Örneğin herhangi alerjik reaksiyonlara sebebiyet verebilmektedir. İçerisinde bulunan benzalkonyum klorür içerdiği için göz irritasyonuna sebebiyet vererek kontak lenslerde renk kaybına neden olmaktadır. Hamilelik ve emzirme döneminde kullanılması minimal zarar vereceği için doktor tavsiyesi üzerine alınmalıdır.

Fucithalmic reçetesiz alınır mı

Fucithalmic reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı evet olacaktır. Eczanelerde fucithalmic ilacı reçetesiz olarak satın alınabilmektedir. Fucithalmic doktorunuz tarafından reçete edildiği şekilde alınmalıdır. Fucithalmic reçeteli olarak satın alındığında devlet ödemesi yapmaktadır.

Araç ve makine kullanacak olan kişilerde görme bozukluğu oluşturmaktadır. Fucithalmic göz damlası gözün ikisi olmak üzere günde 2 defa 1 er damla damlatılarak kullanılır. Gözde konjonktival adı verilen kese içerisine damlatılır. Fucithalmic diğer ilaçlarda olduğu gibi bazı yan etkiler ortaya çıkarabilir. Bunlar genellikle gözde batmalar, gözde bulanık görme ve gözde yanmalar olabilmektedir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Duact kapsül reçetesiz alınır mı

Duloksetin reçetesiz alınır mı

Çinko reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.