E Nabız Bilgi

Oseltamivir reçetesiz alınır mı

24.12.2022
Oseltamivir reçetesiz alınır mı

Oseltamivir reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere oseltamivir reçetesiz satılır mı ve oseltamivir reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Oseltamivir 30 mg/45mg/75mg sert kapsüller halinde bulunur ve COVID-19 tanısı konulan veya şüphesi olan hastalarda kullanılır.

  • Enzaflu 75 mg
  • Osefllu 75 mg
  • Tamiflu 75 mg

Oseltamivirin kullanım şekli ise ağız yolundan kapsül alımı ile gerçekleşir. Ağız yoluyla alamayan hastalar içinse hastane eczacıları hastaların alabileceği şekilde sıvı forma titizlikle getirerek hastalara verir.

Oseltamivir reçetesiz alınır mı

Oseltamivir reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde oseltamivir reçeteli olarak satın alınabilmektedir. Oseltamivir doktorunuz tarafından reçete edildiği şekilde alınmalıdır. Oseltamivir reçeteli olarak satın alındığında devlet ödemesi yapmaktadır.

Oseltamivir karboksilat işlevlerine gelecek olursak influenza A ve influenza B virüslerinin enzimllerini in vitro olarak inhibe etmede görev alır. Bu ilaçlar kesinlikle doktor onayı ve reçetesi dahilinde kullanılmalıdır. Aksi takdirde istenmeyen bulgular ortaya çıkabilir. Olası yan etkilerin olması durumunda size en yakın acil servisine giderek yardım talebinde bulunmanız gerekmektedir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Ozaprin reçetesiz alınır mı

Primolut reçetesiz alınır mı

Propecia reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.