E Nabız Bilgi

Duloksetin reçetesiz alınır mı

20.12.2022
Duloksetin reçetesiz alınır mı

Duloksetin reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere duloksetin reçetesiz satılır mı ve duloksetin reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Duloksetin depresyon tedavi başta olmak üzere birçok psikolojik bozukluklar için endikedir . Kapsül formunda olan bu ilacın içeriğinde hidroklorür pelletleri içerir. Bu ilaç seçici serotonin ve norepinefrin geri alım intihibörü antidepresandır. Bu ilaç depresyon ya da herhangi bir psikiyatri sorunu yaşayan hastaların beyninde depresyona neden olan kimyasallar üzerinde etkilidir. Duloksetin kullanımı gerektiren hastalıklar şunlardır;

  • Majör depresif bozukluğu tedavisinde etkilidir.
  • Bu ilaç yetişkinler ile en az 7 yaşında olan çocuklarda yaygın anksiyete bozukluğu tedavisinde kullanımı uygundur.
  • Yetişkinlerde diyabet (diyabetik nöropati) tedavisi ve eklem ağrısı, kronik kas ağrısı sebebiyle sinir ağrılarının tedavisinde etkilidir.
  • Bunun yanı sıra yetişkinlerde ve 13 yaş çocuklarda fibromilyolji tedavisinde etkili ilaçtır.
  • Ayrıca kemoterapiye bağlı nöropatinin tedavisinde birinci basamak tedavi olarak önerilmektedir.

Duloksetin reçetesiz alınır mı

Duloksetin reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde duloksetin ilacı reçeteli olarak satın alınabilmektedir. Duloksetin doktorunuz tarafından reçete edildiği şekilde alınmalıdır. Duloksetin reçeteli olarak satın alındığında devlet ödemesi yapmaktadır.

İlaç yan etkiler yaratacağından dolayı bu ilacı doktor kontrolünde ve doktorun önerdiği doz ve sürede kullanmalısınız. Doktor karar vermediği sürece ilacı kendi başınıza bırakmamalısınız. Çünkü ilacı zamansız bırakırsanız yoksunluk sendromu ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Çinko reçetesiz alınır mı

Glukofen reçetesiz alınır mı

Hepazec reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.