E Nabız Bilgi

Yasmin aile hekimi yazabilir mi

13.11.2022
Yasmin aile hekimi yazabilir mi

Yasmin aile hekimi yazabilir mi içeriğimizde sizlere yasmin aile hekimi yazabilir mi ve yasmin reçeteli mi gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. 21 tablet, 3 mg progestin ve 0.03 mg estradiol içerir. Kombine oral kontraseptif ilaç grubuna giren , ağız yoluyla alınan ilaçtır. Gebeliği önleyici olarak kullanılması en yaygın endikasyonlarından biridir. Aynı zamanda vücutta aşırı su tutulmasına neden olan hastalıklar, akne ,ciltte yağlanma problemi olan kadınlarda da kullanılır.

Kadınlarda aylık olarak yaşanan adet döngüsünün taklit edilmesini sağlar ve bu yüzden kadınlarda adet düzensizliğine sebep olan hastalıkların tedavisinde sıkça yer almaktadır. Bu ilacın kullanımında tromboz oluşumu (pıhtı) oluşumunu kolaylaştırır, Bu yüzden pıhtılaşma problemi olan, sigara kullanan insanlarda doktor kontrolünde alınmalıdır. Doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Bu ilaç HIV, cinsel yolla bulaşan diğer hastalıklara karşı korumaz, bu nedenle konu ile ilgili uzman hekimden destek almak faydalıdır.

Yasmin aile hekimi yazabilir mi?

Yasmin aile hekimi yazabilir mi? sorusunun cevabı evet. Aile hekimi raporu olan hastaya yasmin reçete edebilmektedir. Doktorunuz yasmin reçeteli olarak yazdığında sgk ödemesi yapmaktadır.

Zestat aile hekimi yazabilir mi?

Visanneyi aile hekimi yazabilir mi

Zespira aile hekimi yazabilir mi?

gibi içeriklerimize de ilgili bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.