E Nabız Bilgi

Wellbutrin xl reçetesiz alınır mı

10.12.2022
Wellbutrin xl reçetesiz alınır mı

Wellbutrin xl reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere wellbutrin xl reçetesiz satılır mı 2023 ve wellbutrin xl hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Wellbutrin xl, 150 mg uzatılmış salımlı tablet olarak mevcuttur. Wellbutrin xl, kontrolsüz hipertansiyonu veya ciddi koroner arter hastalığı olan hastaların kullanmaması gerekir.

Wellbutrin xl bir gebelik Kategorisi C ilacıdır, yani gelişmekte olan fetüs için zararlı olabilir. Wellbutrin xl emzirme döneminde kullanılması uygun olmaz. Wellbutrin xl, bupropion hidroklorür içeren, yavaş salınan film kaplı bir tablettir. Wellbutrin xl, antidepresanlar olarak bilinen bir ilaç grubuna aittir. Beyinde bulunan noradrenalin ve dopamin adı verilen maddelerle birleşerek etki gösterdiği düşünülmektedir. Wellbutrin xl, 30 film tablet içeren şişelerde mevcuttur. Tabletler çocuklara karşı korumalıdır ve ısıya dayanıklı bir zarla kaplanmıştır. Şişeler kurutucu madde ile doldurulmuştur ve çocukların açamayacağı bir kapları vardır. Wellbutrin xl yavaş salınımlıdır, bu nedenle günde bir kez yemekle birlikte veya aç karnına alınmalıdır. Her gün aynı saatte alınmalıdır. Wellbutrin xl ezilmemeli veya çiğnenmemelidir. Bunu yapmak, ilacın tamamını bir kerede serbest bırakabilir ve yan etki riskini artırabilir.

Wellbutrin xl reçetesiz alınır mı 2023

Wellbutrin xl reçetesiz satılır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerden wellbutrin xl ilacı reçeteli olarak alınabilen bir ilaçtır. Wellbutrin xl bazı yan etkilere neden olabilir. En yaygın yan etkileri kullananlarda baş ağrısı, ağızda kuruluk, uyku güçlüğü, terlemenin artışı, midede bulantı ve kabızlıktır. Bu yan etkiler tipik olarak birkaç gün sonra kaybolur.

Wellbutrin xl reçetesiz eczane fiyatı

WELLBUTRİN XL Yavaş Salımlı Film Kaplı Tablet 300 mg 30 tabletlik ambalaj 8699522032846 barkod numarasıyla kayıt edilmiştir.Wellbutrin xl reçetesiz eczane fiyatı 307.15 TL güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.