E Nabız Bilgi

Yazz doğum kontrol hapı reçetesiz alınır mı

10.12.2022
Yazz doğum kontrol hapı reçetesiz alınır mı

Yazz doğum kontrol hapı reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere yazz doğum kontrol hapı reçetesiz satılır mı 2023 ve yazz doğum kontrol hapı hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Yazz doğum kontrol hapı, günlük doğum kontrol hapı olduğu için 24 gün boyunca her gün alınmalıdır.

Aktif hap aşamasının bitiminden bir gün sonra, plasebo aşamasının başlamasıyla birlikte adet döneminize benzer kanamanız olabilir. Ancak bu gerçek bir adet kanaması değil, ilaçların kesilmesinden kaynaklanan çekilme kanamasıdır. Yazz ilacını kullanırken mide bulantısı ve kusma olabilir. Kusma kilo kaybına neden olabilir ve kilo kaybı bu ilacın yan etkilerinden biridir. Bu nedenle ilacınızı yemekten sonra almanız önerilir. Kullanım sırasında meme ağrısı, meme boyutunda değişiklik ve hassasiyet oluşabilir. Kullanım sırasında baş ağrısı, migren baş ağrıları oluşabilir. Ciltte kızarıklık veya kaşıntı olabilir. Bu şikayetler tıbbi müdahale gerektirmeyen ve kendiliğinden kaybolan yan etkilerdir.

Yazz doğum kontrol hapı reçetesiz alınır mı 2023

Yazz doğum kontrol hapı reçetesiz satılır mı? sorusunun cevabı evet olacaktır. Eczanelerden yazz doğum kontrol hapı ilacı reçetesiz olarak alınabilen bir ilaçtır. Yazz doğum kontrol haplarının etken maddesi Drospirenon’dur. Her tablet 3 mg Drospirenon içerir. Tabletin diğer bileşenleri şunlardır: Laktoz monohidrat, povidon, magnezyum stearat, mısır nişastası, koloidal silikon dioksit, titanyum dioksit ve polietilen glikol. Yazz doğum kontrol hapı ağızdan bol su içilerek alınır. Doktorun tavsiye ettiği şekilde veya paket üzerindeki talimata göre kullanılması uygun olur.

Yazz doğum kontrol hapı reçetesiz eczane fiyatı

YAZZ Film Kaplı Tablet 3 mg/0.02 mg 28 tabletlik ambalaj 8699546090051 barkod numarasıyla kayıt edilmiştir. Yazz doğum kontrol hapı reçetesiz eczane fiyatı 97.06 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.