E Nabız Bilgi

Dekort ampul reçetesiz alınır mı

13.12.2022
Dekort ampul reçetesiz alınır mı

Dekort ampul reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere dekort ampul reçetesiz satılır mı 2023 ve dekort ampul reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Dekort kemoterapi ve radyoterapinin neden olduğu bulantı ve kusmanın önlenmesinde ve tedavisinde kullanılır.

Dekort solüsyonu içeren ampuller tek kullanımlıktır. Dekort’un etkin maddesi deksametazon bir kortikosteroiddir. Kortikosteroidler, adrenal bezlerin ürettiği hormonlara benzer. Vücutta iltihaplanma ile karakterize edilen çok çeşitli koşulları tedavi etmek için kullanılırlar. Dekort’un hastalığın tedavisinde kullanılmasına ve gerekli doz miktarına doktor karar verir. Gerekli Dekort miktarı hastalığın tipine ve hastanın tedaviye yanıtına göre belirlenir. Dekort genellikle kısa süreli kullanılır. Kullanım süresi doktor tarafından belirlenir. Deksametazonun yüksek dozlarda ve uzun süre kullanımı Cushing sendromu, osteoporoz ve ruhsal bozukluklar gibi yan etkilere neden olabilir. Dekort 6 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır. Dekort’un anneye sağlayacağı yarar fetüs üzerindeki potansiyel riskinden fazla olmadıkça hamile kadınlarda kullanılması önerilmemektedir.

Dekort ampul reçetesiz alınır mı 2023

Dekort ampul reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde Dekort ampul ilacı reçeteli olarak satın alınabilmektedir. Uzman hekimler tarafından dekort ampul uygun görüldüğünde reçete edilebilmektedir. Dekort ampul, dekort tablet ve dekort hap reçeteli olarak alındığından SGK tarafından ödemesi yapılmaktadır.

Dekort’un emziren kadınlarda kullanılması, anneye sağlayacağı yarar bebeğe yönelik potansiyel riskinden fazla olmadıkça önerilmemektedir. Dekort kullanırken emzirmemelisiniz.

Dekort ampul reçetesiz eczane fiyatı

DEKORT İM/İV Enjektabl Solüsyon İçeren Ampul 8 mg/2 ml 1×2 ml’lik ampul 8699525750228 barkod numarasıyla kayıt edilmiştir. Dekort ampul reçetesiz eczane fiyatı 10.53 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirmisiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.