E Nabız Bilgi

Desyrel reçetesiz alınır mı

13.12.2022
Desyrel reçetesiz alınır mı

Desyrel reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere desyrel reçetesiz satılır mı 2023 ve desyrel reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Desyrel, majör depresyon ve anksiyete bozukluklarının tedavisinde kullanılabilecek etkili bir antidepresandır. Ancak dikkatli ve doktor kontrolünde kullanmak gerekir.

İlacın tam etkisinin hissedilmesi birkaç hafta alabilir. Bu nedenle kişi kendini iyi hissetse bile doktorun önerdiği şekilde kullanmaya devam etmesi önemlidir. Desyrel kullanımının aniden kesilmesi baş dönmesi, baş ağrısı, mide bulantısı ve sinirlilik gibi yoksunluk belirtilerine neden olabilir. Bu nedenle, ilacı tamamen kesmeden önce dozu kademeli olarak azaltmanız önerilir. Desyrel’in hamile veya emziren kadınlarda da kullanılması önerilmez. Nadir durumlarda, Desyrel halüsinasyonlar, sanrılar ve nöbetler gibi daha ciddi yan etkilere neden olabilir.

Desyrel reçetesiz alınır mı 2023

Desyrel reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde desyrel ilacı reçeteli olarak satın alınabilmektedir. Uzman hekimler tarafından desyrel uygun görüldüğünde reçete edilebilmektedir. desyrel uyku ilacı, desyrel 100 mg ve desyrel 50 mg reçeteli olarak alındığından SGK tarafından ödemesi yapılmaktadır.

Desyrel genellikle güvenli ve etkili bir antidepresan olarak kabul edilir. Çünkü kişiye göre değişebilen ilacın dozajı doktor tarafından belirlenmektedir. Ayrıca kişinin Desyrel’e alerjik reaksiyon gösterip göstermeyeceğini bilmek de mümkün değildir. Bu nedenle Desyrel ilacına küçük dozlarla başlanılması gerekir. Doktorun ayarlamış olduğu dozdan fazla kullanılması durumunda ciddi sağlık sorunları ortaya çıkar.

Desyrel reçetesiz eczane fiyatı

DESYREL Film Tablet 50 mg 30 tabletlik ambalaj 8699565093606 barkod numarasıyla kayıt edilmiştir. Desyrel reçetesiz eczane fiyatı 40.64 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.