E Nabız Bilgi

Tarlusal reçetesiz satılır mı

06.12.2022
Tarlusal reçetesiz satılır mı

Tarlusal reçetesiz satılır mı 2023 yazımızda sizlere tarlusal reçetesiz alınır mı 2023 ve tarlusal hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Bu ilacı rahimde meydana gelen kanamayı durdurmak ve tedavi etmek için kullanabilirsiniz, Rahim kanserini veya kanamaya neden olabilecek diğer durumları kontrol etmek için bir pelvik muayene önerilir.

Tarlusal, birkaç aydır adet görmemiş kadınlarda anormal uterin kanama veya amenore tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Sıcak basması gibi menopoz semptomlarını azaltmak için hormon replasman tedavisinde de etkilidir. Rahim kanseri noktasında bir risk azaltması yapmak istiyorsanız replasman tedavisine tam olarak medroksiprogesteron da eklenmektedir. Bu rahim kanseri riskini azaltmaya yardımcı olabilir. Tarlusal progesteron adı verilen doğal bir hormonun insan yapımı bir şeklidir. Vücudunuzun doğal olarak yaptığı progesterona benzer. Progesteron, adet döngünüzün ikinci yarısında uterus astarının gelişimi ve bakımı için önemlidir. Ayrıca rahmin gebelik için hazırlanmasına yardımcı olur. Bu ilaç ayrıca östrojen alırken rahim kanserine yol açabilecek bazı durumlar noktasında da riskini azaltmak için kullandığı bilinmektedir.

Tarlusal bazen menopozdan sonra kadınlarda rahim kanseri riskini azaltmak için östrojenlerle birlikte kullanılır. Rahmin iç yüzeyini değiştirerek ve servikste değişikliklere neden olarak çalışır, bu da spermin rahme ulaşmasını ve döllenmiş bir yumurtanın rahme yerleşmesini zorlaştırır.

Tarlusal reçetesiz satılır mı 2023

Tarlusal reçetesiz satılır mı? sorusunun cevabı evet olacaktır. Tarlusal eczanelerden reçetesiz olarak satın alınabilmektedir. Doktor reçetesi ile tarlusal satın alındığında SGK ödemesi yapmaktadır. Aile hekimi tarlusal yazma yetkisi bulunmaktadır. Farlutal 500 mg 1 flakon ve farlutal 5 mg 12 tablet ilacı tarlusal muadili olarak alınmaktadır. Bu ilaç hamilelik dönemlerinde kullanılması uygun olmaz. Çünkü özellikle hamileliğin ilk 4 haftasında doğmamış bebeğe zarar verebilir.

Tarlusal reçetesiz eczane fiyatı

TARLUSAL Tablet 5 mg 12 tabletlik ambalaj 8699525017604 barkod numarası ile kayıt altına alınmıştır. Tarlusal reçetesiz eczane fiyatı 29.71 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.