E Nabız Bilgi

Kenacort reçetesiz satılır mı

06.12.2022
Kenacort reçetesiz satılır mı

Kenacort reçetesiz satılır mı 2023 yazımızda sizlere kenacort reçetesiz alınır mı 2023 ve kenacort hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Kenacort ülseratif enfeksiyonların ve lezyonların oluşturduğu hastalığın önlenmesi ve giderilmesi için yardımcı ilaç grubuna girmektedir. Özellikle ağız içinde oluşan yara, aft protez dişlerden meydana gelen ağrılar için kullanılmaktadır.

Ağız içerisindeki lezyonların Kenacort ile hemen ve tamamen iyileştiği görülmektedir. Uygulama ve kullanım şekli hastalığın üzerindeki lezyonun üstüne ince bir şekilde tüp hafifçe sıkılarak sürülmektedir. Buradaki amaç lezyonların üstünün ince bir film tabakası halinde kapatılmasıdır. Yatmadan önce lezyon üzerinde Kenacortun temas etmesi sağlanmalıdır. Ayrıca ilacın sürülmesi için yemeklerden önce kullanılması ve günde 2 veya 3 defa sürülmesine hastalığın iyileşmesini hızlandırmaktadır.

Kenacort içerisindeki etken maddelere karşı hassasiyeti ve duyarlılığı olan bireylerin kullanma kılavuzuna dikkat ederek doktor kontrolü altında kullanmalıdır. Karaciğer ve böbrek yetmezliği olan hastalarda bu durumun iyi araştırılması gereklidir. Çocuklarda kullanılmasının hafif yan etkileri olacağı için dikkat edilmelidir.

Kenacort reçetesiz satılır mı 2023

Kenacort reçetesiz satılır mı? sorusunun cevabı evet olacaktır. Kenacort eczanelerde reçeteli ve reçetesiz olarak satışı yapılmaktadır. Kenacort hekimlerce reçete edildiğinde SGK ödemesini yapmaktadır. Gebelik ve emzirme dönemlerinde kullanılmasından kaçınılmalıdır. Araç ve makine kullanacak olan hastalarda herhangi bir veri tespit edilmemiştir. Kenacort kullanımı yapılması durumunda çok dikkatli olunması gerekir.

Kenacort reçetesiz eczane fiyatı

KENACORT-A Orabase Ağız Pomadı %0.1 5 g’lık tüp 8699525416698 barkod numarası ile eczanelerden satın alınabilmektedir. Kenacort reçetesiz eczane fiyatı 28.56 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.