E Nabız Bilgi

Bitkisel sakinleştirici ilaç isimleri

19.01.2023
Bitkisel sakinleştirici ilaç isimleri

Bitkisel sakinleştirici ilaç isimleri içeriğimizde sizlere doğal sakinleştirici ilaçlar, sakinleştirici bitkisel ilaçlar ve en hafif bitkisel sakinleştirici gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Sakinleştirici ilaç, kişinin ani atak ve nöbet durumunda gevşemesini ve yatışmasını sağlayan türeve sahip bir ilaçtır. Çoğu zaman bu ilaçlar kimyasal karışımlı olsa da bitkisel sakinleştirici ilaç isimleri de vardır. Kimyasal ilaçlara karşı olan veya bitkisel ilaç kullanmak isteyen kişiler, sakinleşme ilacına ihtiyaç duyduğunda bu gibi bitkisel sakinleştirici ilaç isimleri tercih edilmektedir.

Bitkisel sakinleştirici ilaç isimleri

Peki bu bitkisel ilaç isimleri nelerdir ve hangi bitkisel sakinleştirici ne işe yarar? Bitkisel ilaç isimlerinin çoğunun etken maddesi, Passiflora bitkisidir. Diğer adıyla çarkıfelek bitkisi olan bu bitki Amerika’nın tropikal bölgelerinde bulunmaktadır. Sedatif (sakinleştirici) ve kas gevşetici özelliğe sahip bu bitki bitkisel sakinleştiricilerin çoğunda bulunmaktadır.

Miraderm passiflora şurup

Miraderm Passiflora şurup, içeriğindeki passiflora bitkisi sayesinde sakinleştirici görevi görmektedir. Pek çok ruh hastalığına iyi gelen bu şurup; anksiyete, aşırı huzursuzluk, menopoz dönemi ve adet dönemlerinde kullanılmaktadır. Bu ilaç ek takviye olarak kabul edildiği için reçetesiz satın alınabilmektedir. Lakin yine de bu ilaç doktor gözetiminde alınmalıdır.

Alora ultra passiflora kapsül

Alora Ultra Passiflora kapsül, içeriğinde passiflora bitkisi bulunan, bitkisel sakinleştirici ilaç ismidir. İçeriğindeki bitki sayesinde sedatif etki yaratan Alora Ultra, takviye gıdası olarak kabul edildiği için reçetesiz satın alınabilmektedir. Ani sinir krizlerinde, uykusuzluk durumlarında ve huzursuzluk dönemlerinde kullanılan bu ilaç kullanıldıktan sonra kişide rahatlık hissi yaratarak kişiyi sakinleştirmektedir. Ayrıca bu ilaç uyku vermemektedir.

Passiflora bitkisi, bitkisel sakinleştiricilerin çoğunda bulunan bir etkendir. Üstteki iki ilaç ise en sık kullanılan bitkisel sakinleştiricilerdir. Şayet ilaç kullanmak istemiyorsanız ve çözümü doğal yollarda aramak istiyorsanız bu çayları da kullanabilirsiniz:

  • Papatya Çayı (Rahatlatıcı özelliği sayesinde kişiyi oldukça sakinleştirir.)
  • Adaçayı (Yatıştırıcı özelliği bulunan bu çay, geçmişten günümüze sakinleştirici olarak çoğu zaman kullanılmıştır.
  • Melisa Çayı (Sinir ve strese iyi gelen bu çay, sakinleştirici etkiye sahiptir.)
  • Yeşil Çay (En etkili sinir giderici çaylardan biri olan yeşil çay, en etkili sakinleştiricilerden birisidir.)
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.