E Nabız Bilgi

Alond 300 MG reçetesiz alınır mı

21.01.2023
Alond 300 MG reçetesiz alınır mı

Alond 300 MG reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere alond 300 MG reçetesiz satılır mı ve alond 300 MG reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Oral ve epilepsi nöbetlerin tedavisinde diğer antikonvülsanlarla tamamlayıcı tedavi olarak sinirlerin hasar görmesi sonucu oluşan ağrı ve yaygın anksiyete bozukluğunu ortadan kaldırmayı hedefleyen bir ilaçtır.

Alond ilaç, yeşil reçete ile satılır. Erişkinlerde merkezi sinirlerin hasar görmesi sonucu oluşan uzun zamanlı ağrıların tedavisinde kullanılır. Diyabet, zona ve benzeri birçok hastalık sinirlere zarar verebilir ve sinir hasarından dolayı sızılara neden olabilir. Ağrı hissi sıcaklık, karıncalanma, zonklama, yanma, uyuşma, saplanma, keskin ağrı ve ya elektrik çarpması, iğne batması gibi kramp şeklinde sızılar olarak tanımlanabilir. Nöropatik ağrı, fiziksel ve sosyal yaşamınızın yanı sıra genel yaşam kalitenizi etkileyebilecek ruh hali değişimlerine, uyuma güçlüğüne, yorgunluğa neden olabilir.

Alond 300 MG reçetesiz alınır mı

Alond ilaç yeşil reçete ile satılır. Yetişkinlerde, çeşitli nöbet tiplerini tedavi etmek amacı ile kullanılır. Aldığınız ilaçlar durumunuzu kontrol altına almadığında doktorunuz tedavinize ilaçlar ekleyebilir. Bu ilaç, nöbetleri tedavi etmek için tek başına kullanılmamalı, her zaman epilepsiyi kontrol etmek için kullanılan diğer ilaçlarla bir kullanılmalıdır.

Yetişkinlerde anksiyete bozukluğu tedavisinde kullanılır. Genellikle anksiyete bozukluğunun belirtileri, uzun süre yoğun anksiyete ve kontrol edilemeyen anksiyete dönemleridir. Yaygın anksiyete bozukluğu ayrıca huzursuzluğa, ani yoğun ajitasyona, çaresizlik duygularına, kolayca yorulmaya, konsantre olma güçlüğüne, ani unutkanlığa, sinirliliğe, kas sertliğine ve ya uyku sorunlarına neden olabilir. Günlük sorunlardan ve stresten farklıdır.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Prozac reçetesiz alınır mı

Cleocin T Reçetesiz Alınır mı

Diaformin reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.