E Nabız Bilgi

Symbicort aile hekimi yazabilir mi

14.11.2022
Symbicort aile hekimi yazabilir mi

Symbicort aile hekimi yazabilir mi içeriğimizde sizlere symbicort aile hekimi yazabilir mi ve symbicort reçeteli mi gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Symbicort ilacı solunum yolu ile alınan basınçlı inhalasyon süspansiyonu şeklinde bir ilaçtır. Etken maddeleri budesonid ve formoterol fumarat dihidrat maddeleridir. İlaç püskürtme yolu ile solunuma dahil edilmektedir. Diğer bir adı ise rahatlatıcı inhaler’dır. Kortikosteroidler grubunda yer alan bir ilaçtır. Yetişkinlerde KOAH hastalığı tedavisinde kullanılmaktadır.

Symbicort ne işe yarar?

Symbicort ilacı en yaygın şekli ile bir solunum rahatsızlığı olan Koah hastalarını rahatlatmak için kullanılmaktadır. Koah genellikle sigara içme ile ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Uzun süreli olan bu hastalığın tam adı ise kronik tıkayıcı akciğer hastalığıdır. Şeker hastaları, karaciğer rahatsızlığı olanlar, potasyumu düşük olanlar, tiroid hastaları bu ilacı çok dikkatli kullanmalıdır.

Symbicort aile hekimi yazabilir mi?

Symbicort aile hekimi yazabilir mi? sorusunun cevabı hayır. Uzman görüşü gerektiğinden dolayı aile hekimi symbicort reçete yazamamaktadır. Doktorunuz symbicort reçeteli olarak yazdığında sgk ödemesi yapmaktadır.

Unisom aile hekimi yazabilir mi

Tetradox aile hekimi yazabilir mi

Travazol krem aile hekimi yazabilir mi

gibi içeriklerimize de ilgili bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.