E Nabız Bilgi

Tetradox aile hekimi yazabilir mi

14.11.2022
Tetradox aile hekimi yazabilir mi

Tetradox aile hekimi yazabilir mi içeriğimizde sizlere tetradox aile hekimi yazabilir mi ve tetradox reçeteli mi gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Tetradox ya da doksisiklin bakteriyel enfeksiyonların tedavi etmek önlemek için kullanılan tıbbı ilaçtır.

Çoğunlukla idrar yolu enfeksiyonları bağırsak enfeksiyonları, solunum yolu enfeksiyonları göz hastalıkları ve göz enfeksiyonları bit, kene, akne gibi haşerelerden enfekte olmuş hayvanlardan bulaşan hastalıkların tedavisinde 100 mg kapsül formunda olan tetradox kullanılır. Aynı zamanda cilt enfeksiyonları, genital enfeksiyon, bel soğukluğu firengi ve zührevi hastalıklar sıtma, tetanoz ve kanlı gangren şarbon gibi hastalıkların tedavisindeki etkilidir.

Tetradox içeriğindeki etken madde, doksisilin ve tetrasiklin antibiyotikler gurubunda yer alan maddedir. Tetradox bakterilerin hayatta kalabilmek için ihtiyaç duyduğu proteinin üretimini engelleyerek bakterilerin çoğalması durdurur, Tetradox 8 yaşından büyük çocuklarda ergenlerde ve yetişkinlerde kullanıma uygundur. Ayrıda tetradox laktoz içerdiğinden dolayı laktoza interolansı olanlar için kullanımı uygun değildir.

Tetradox aile hekimi yazabilir mi?

Tetradox aile hekimi yazabilir mi? sorusunun cevabı hayır. Uzman görüşü gerektiğinden dolayı aile hekimi tetradox reçete yazamamaktadır. Doktorunuz tetradox reçeteli olarak yazdığında sgk ödemesi yapmaktadır.

Travazol krem aile hekimi yazabilir mi

Secita aile hekimi yazabilir mi

Restasis aile hekimi yazabilir mi

gibi içeriklerimize de ilgili bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.