E Nabız Bilgi

Sustanon 250 mg reçetesiz alınır mı

18.12.2022
Sustanon 250 mg reçetesiz alınır mı

Sustanon 250 mg reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere sustanon 250 mg reçetesiz satılır mı ve sustanon 250 mg reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Sustonun erkeklerde testosteron yetmezliğine bağlı hastalıkların tedavisinde etkilidir. Sustanon 4 farklı ester içerir. Bunlar tetostarsn sağlığı için çok önemli olup isimleri ise şöyledir testesteron Propionate, Testosteron İsocaproate, Testosteron Fenilpropionat, Testosteron Dekanoat’tır.

Bu etken maddeleri vücut içerisinde yaklaşık 12 boyunca kalırlar bu testosteron esterleri erkeklerde kas gelişini açısında çok önemli bir yere sahiptir. Sustanon kullanım amacı ise erkelerde Hipogonadizma bağlı bozuklarında tedavisinde testosteronu yerine koyma tedavisinde endikedir. Örnek vermek gerekirse; kastrasyon sonrasında onikoidizm jippopituiyarizm endrokrin kaynaklı, impotans, erkek klimakteryumu semptomları ve spermateogenez bozukluklarından kaynaklı infertilite bozuklukları ile androjen yetmezliğine bağlı osteoprozda testosteron tedavisinde Sustanon kullanılır Fakat bu ilaç meme kanseri ya da prostat kanseri olanlar tarafından kullanılmamalıdır.

Sustanon 250 mg reçetesiz alınır mı

Sustanon 250 mg reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde sustanon 250 mg ilacı reçeteli olarak satın alınabilmektedir. Uzman hekimler tarafından sustanon 250 mg uygun görüldüğünde reçete edilebilmektedir. Sustanon 250 ve sustanon hap ilaç reçeteli olarak alındığından SGK tarafından ödemesi yapılmaktadır.

Hastaya yapılacak iki ayrı kan ölçümüyle testosteron seviyesi ölçülür ve hormon düzeylerinin yetersiz olduğu durumlara bağlı cinsel yetersizlik ya da güçsüzlük, kısırlık, kemik kaybı ve depresif bozukluklar belirtilerin dahil olduğu bulgular doğrulanarak doktor kontrolünde kullanılmalıdır.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Sudafed reçetesiz alınır mı

Sivex losyon reçetesiz alınır mı

Selectra reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.