E Nabız Bilgi

Xalatan reçetesiz alınır mı

10.12.2022
Xalatan reçetesiz alınır mı

Xalatan reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere xalatan reçetesiz satılır mı 2023 ve xalatan hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Xalatan, içerisinde bir mililitre de 50 mikrogram latanoprost bulunduran göz damlası olarak kullanılır.

Xalatan, gözün içerisinde bulunan akışkan halde bulunan sıvının kan akımına doğru olan doğal olarak dışarı akımını sağlar. Gözde ortaya çıkan yüksek tansiyonun tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Xalatan göz damlası, bütün yaş gruplarında bebeklerde ve çocuklarda da kullanılabilir. Xalatan doktorun önerdiği şekilde kullanılması gerekir. Bu ilaç ağzı açıldıktan sonra 4 hafta içerisinde kullanılması gerekir. Xalatan göz damlası akşamları günde bir defa damlatılması uygun olur. Xalatan, açık açılı glokom ve oküler hipertansiyonun neden olduğu gözlerdeki basıncı hafifletmeye yardımcı olan bir göz damlasıdır. Düzenli kullanımda, xalatan görme duyunuzu iyileştirmeye ve görüşünüzün daha fazla zarar görmesini önlemeye yardımcı olabilir. Göze çok fazla xalatan koyarsanız, gözlerde az miktarda yanma, sulanma ve kızarıklık yaşayabilirsiniz.

Xalatan reçetesiz alınır mı 2023

Xalatan reçetesiz satılır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerden xalatan ilacı reçeteli olarak alınabilen bir ilaçtır. Aile hekimi xalatan yazma yetkisi bulunmamaktadır. Uzman doktorlar tarafından uygun görüldüğünde xalatan reçete edilebilmektedir.

Glokoprost göz damlası, latafree göz damlası, latapol göz damlası, latrost göz damlası, oftagen steril oftalmik solüsyon ve pegea göz damlası xalatan muadili olarak eczaneler tarafından satılmaktadır.

Xalatan reçetesiz eczane fiyatı

XALATAN Göz Damlası %0.005 2.5 ml’lik şişe 8699759610015 barkod numarasıyla kayıt edilmiştir. Xalatan reçetesiz eczane fiyatı 51.76 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.