E Nabız Bilgi

Suprax reçetesiz alınır mı

15.12.2022
Suprax reçetesiz alınır mı

Suprax reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere suprax reçetesiz satılır mı 2023 ve suprax reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Suprax duyarlı mikroorganizmaların neden olduğu faranjit, orta kulak iltihabı, tonsilit, akut pnömoni, kronik ya da akut bronşit, akut sistit, sistoüretrit ve akut komplike olmamış piyelonefritte tedavi etmek için kullanılmaktadır.

Suprax sefiksim adlı ilaç guruba dahil olup, sefalosproniler adındaki antibiyotik gurubuna dahildir. Suprax bakterilere bağlı enfeksiyonların tedavisi için endikedir. Suprax üzerinde etkili olduğu enfeksiyonlar ise şu şekildedir;

  • Alt ve üst solunum yoları enfeksiyonları
  • Sinüs, bademcik, boğaz ve ses yolları iltihabı
  • Kulak boğaz burun enfeksiyonları
  • İdrar ve böbrek yolu enfeksiyonlar
  • Safra kesesi yolu enfeksiyonları
  • Gonokok adındaki bakterilerin neden olduğu idrar yolu yollarının dış bölümünde oluşan enfeksiyonların tedavisinde etkilidir.

Suprax reçetesiz alınır mı 2023

Suprax reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Suprax eczanelerde beyaz reçeteli olarak satışı yapılmaktadır. Doktor uygun gördüğü hastaya suprax reçete edebilmektedir. Suprax 400 mg ve suprax 100 mg reçeteli olarak alındığından SGK ödemesini karşılamaktadır.

Antibiyotik gurubuna dahil olduğundan dolayı doktor reçete etmedikçe bu ilacı kendi başınıza kullanmamanızda fayda vardır. Çünkü ilacın içeriğinde bulunan etken madde ya da yardımcı bileşenlere karşı alerjiniz olabilir. Ya da mevcut olan hastalığına karşı bu ilacın kullanılması sakıncalı olabilir.

Suprax reçetesiz eczane fiyatı

SUPRAX Film Kaplı Tablet 400 mg 10 tabletlik ambalaj 8699586090110 barkod numarasıyla kayıt edilmiştir. Suprax reçetesiz eczane fiyatı 144.63 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Secita reçetesiz alınır mı

Rantudil forte reçetesiz alınır mı

Rennie reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.