E Nabız Bilgi

Primolut reçetesiz alınır mı

24.12.2022
Primolut reçetesiz alınır mı

Primolut reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere primolut reçetesiz satılır mı ve primolut reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Primolut kadınlarda adet ile ilgili hastalıkların tedavisinde kullanılan tablet formunda ilaçtır. İçeriğinde progesteron hormonunun taklidi olan norestisterondur.

İlacın her bir tabletin içinde 5 mg norestisteron bulunur. Primolut; adet düzensizliği, şiddetli adet kanması âdet kanamasını düzensiz olması ve adet öncesi sendromu tedavi etmek için kullanılır. Hastada çok az miktarda kan pıhtısı ya da meme kanseri şüphesi varsa bu ilacı kullanırken dikkatli olması gerekir. Ayrıca doktor reçete etmedikçe kullanmamaya özen gösterin. Primolut aynı zamanda çikolata kisti tedavisinde de etkilidir. Primolut kullanımı talimatlarınıza uymanız sağlığınız açısından son derece önemlidir.

Primolut reçetesiz alınır mı

Primolut reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı evet olacaktır. Eczanelerde primolut ilacı reçetesiz olarak satın alınabilmektedir. Primolut doktorunuz tarafından reçete edildiği şekilde alınmalıdır.

Bu ilacı kullanırken doktorun önerdiği dozda ve şekilde kullanmanız gerekir. Her bir tableti bol su ile çiğnemeden yutarak kullanılmalıdır. İlaçta en yaygın görülen yan etkiler ise âdet kanamasında azalma ve vajinal kanamadır.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Propecia reçetesiz alınır mı

Progestan reçetesiz alınır mı

Pulmicort reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.