E Nabız Bilgi

Pulmicort reçetesiz alınır mı

24.12.2022
Pulmicort reçetesiz alınır mı

Pulmicort reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere pulmicort reçetesiz satılır mı ve pulmicort reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Pulmicort astım hastalığı tedavisinde endikedir. Astım hastalığı nefes darlığı, öksürük ve hırıltı ile ortaya çıkmaktadır.

Düzenli takip uygun ilaç tedavisi ve yaşam tarzında yapılan birtakım değişikler ile kontrol atlına alınabilir. Pulmicort Nebülizer Süspansiyon ise astımın tüm aşamalarındaki iltihabı yok ederek solunum yolarını genişletir ve astımın belirtilerini kontrol altına alır. Astım solunum yollarında meydana gelen iltihaplanmalardan meydana gelir. Pulmicort da glukortikosteroid olarak isimlendirilen ilaç gurubuna dahil olup, astıma neden olan solunum yollarındaki iltihaplanmayı yok eder. Aynı zamanda solunum yolu enfeksiyonu olan krup hastalığının tedavisinde de endikedir. Pulmicort ağız parçası yardımı ile nefes aldığınız zaman nefesinizle birlikte ilaç akciğerlerinize kadar ulaşacaktır. Böylece solunum yollarını genişleterek daha rahat nefes alabileceksiniz.

Pulmicort reçetesiz alınır mı

Pulmicort reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde pulmicort reçeteli olarak satın alınabilmektedir. Pulmicort doktorunuz tarafından reçete edildiği şekilde alınmalıdır. Pulmicort ilacı reçeteli olarak satın alındığında devlet ödemesi yapmaktadır.

Tedaviye başladığınız ilk günlerde günde 4 daha sonraki 3 kere kullanmalısınız. Aynı zamanda Pulmicort hava yollarında meydana gelen şişme koyu yapışkan balgam oluşum ve ödemi de engelleyecektir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Oksibor reçetesiz alınır mı

Relpax 40 mg reçetesiz alınır mı

Parafon reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.