E Nabız Bilgi

Oksibor reçetesiz alınır mı

23.12.2022
Oksibor reçetesiz alınır mı

Oksibor reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere oksibor reçetesiz satılır mı ve oksibor reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Oksibor, orta kulak iltihabı tedavisinde kullanılan bir çeşit kulak damlasıdır.

Orta kulak iltihabı için gerekli çözeltinin kulak içerisine damlatılması ile kullanılır ve oluşan enfeksiyonun ortadan kalkmasına yardımcı olur. Özellikle yaz aylarında girilen havuzlarda bulunan mikroplar sayesinde orta kulak iltihabı oluşabilmektedir. Bu durum zamanla şiddetli bir artış meydana getirebilir. Oksibor kulak damlası burada devreye girer ve düzenli kullanım ile birlikte orta kulak iltihabının ortadan kalkmasına yardımcı olur. Bunu kulak içerisindeki pH dengesini ayarlayarak yapan oksibor kulak damlasının diğer bir kullanım yönü ise kulak kiri temizliğidir. Buşon yani kulak kirinin temizlenmesine karşı kullanıcılara oldukça avantaj sağlar.

Oksibor reçetesiz alınır mı

Oksibor reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı evet olacaktır. Eczanelerde oksibor ilacı reçetesiz olarak satın alınabilmektedir. Oksibor doktorunuz tarafından reçete edildiği şekilde alınmalıdır.

Kulak kirinin fazlalaşması ve sertleşmesi çeşitli işitme sorunlarına neden olduğu için oksibor bu temizlik içinde kullanılabilir. Oksibor’u kullanmadan önce mutlaka doktor onayı ve reçetesi almanız gerektiğini unutmayınız.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Ornisid reçetesiz alınır mı

Ondansetron reçetesiz alınır mı

Opemin reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.