E Nabız Bilgi

Ornisid reçetesiz alınır mı

23.12.2022
Ornisid reçetesiz alınır mı

Ornisid reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere ornisid reçetesiz satılır mı ve ornisid reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Ornisid fort, içerdiği omidazol etkin maddesi ile bilinen ve bakterilere karşı oldukça etkili bir çeşit ilaç olmakla birlikte ornisid tabletlerin her biri 500 mg omidazol içermektedir.

Ornisid ilacı 10 tablet içeren ambalajlarda satışa sunulmaktadır. Mutlaka doktor onayı ve reçetesi ile birlikte kullanılmalıdır. Ornisid’in kullanım amacı kadın ve erkeklerde görülen idrar ve üreme yolları enfeksiyonlarıdır. Söz konusu enfeksiyonların önlenmesinde ve tedavisinde kullanılmaktadır. Çeşitli enfeksiyon ve bağırsak hastalıklarının önlenmesinde ve tedavisinde kullanılmaktadır. Ayrıca giardiasis adı verilen enfeksiyonun tedavisinde de kullanılmaktadır.

Ornisid reçetesiz alınır mı

Ornisid reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı evet olacaktır. Eczanelerde ornisid ilacı reçetesiz olarak satın alınabilmektedir. Ornisid doktorunuz tarafından reçete edildiği şekilde alınmalıdır. Ornisid reçeteli olarak satın alındığında devlet ödemesi yapmaktadır.

Her ilaçta olduğu gibi ornisid ise kesinlikle doktor onayı ve reçetesi olmadan kullanılmamalıdır. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlar meydana getirebilir. Olası yan etkilerde size en yakın acil servisine başvurmanız ve yardım talebinde bulunmanız gerekmektedir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Ondansetron reçetesiz alınır mı

Opemin reçetesiz alınır mı

Onzyd reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.