E Nabız Bilgi

Onzyd reçetesiz alınır mı

23.12.2022
Onzyd reçetesiz alınır mı

Onzyd reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere onzyd reçetesiz satılır mı ve onzyd reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Onzyd, her tabletinde 8 mg ondansetron içeren ve anti-emetik olarak isimlendirilen ilaç grubunun üyesidir. Bazı ilaç tedavileri midenizin bulanmasına ve kusmanıza neden olabilir.

Onzyd bu ve bu gibi durumlarda kusmanızı önler. Onzyd, ameliyatlardan sonra oluşabilecek kusmaları önleyebildiği gibi ilaç ve kanser tedavilerinde oluşabilecek kusmaları da önler. Onzyd ilacını ondansetron veya içeriğindeki diğer herhangi bir maddeye karşı aşırı duyarlılığınız varsa kullanmayınız. Parkinson tedavisinde kullanılan ve içeriğinde apomorfin hidroklorür bulunan ilaçlar kullanıyorsanız kullanmamalısınız.

Onzyd reçetesiz alınır mı

Onzyd reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde onzyd ilacı reçeteli olarak satın alınabilmektedir. Onzyd doktorunuz tarafından reçete edildiği şekilde alınmalıdır. Onzyd 4 mg ve onzyd 8 mg reçeteli olarak satın alındığında devlet ödemesi yapmaktadır.

Olası bir yan etki gözlemlemeniz durumunda size en yakın acil kuruluşuna başvurmalısınız ve diğer ilaçlarda da olduğu gibi kesinlikle doktor onayı ve reçetesi olmadan Onzyd ilacını kullanmamalısınız. Aksi takdirde istenmeyen bulgular oluşabilir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Oralmedic reçetesiz alınır mı

insidon reçetesiz alınır mı

Hippurin reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.