E Nabız Bilgi

Opemin reçetesiz alınır mı

23.12.2022
Opemin reçetesiz alınır mı

Opemin reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere opemin reçetesiz satılır mı ve opemin reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Opemin, her bir tablet için 1200 mg pirasetam etkin maddesi içerir. Her ambalajda 40 tablet bulunur.

Opemin, nootropik ilaçlar grubunun üyesidir. Bu ilaçlar öğrenme, dikkat ve farkındalık, hafıza gibi durumları rahatlatıcı, yatıştırıcı veya uyarıcı etki gösterir veya uyarıcı etki ile bağlantısız olmak üzere geliştirir. Erişkinlerde dikkat eksikliği, hafıza kaybı ve bazı yeteneklerin kaybı gibi durumların tedavisine yönelik kullanılır. Ayrıca flaş benzeri ani kas kasılmalarında da kullanılır. Baş dönmesi ile ilgili denge bozukluklarında kullanılır. Sersemlik hissi buna dahil değildir. 8 yaş ve üzeri çocuklarda ise konuşma terapisi gibi hizmetlere uygun olarak disleksi ( okuma/yazma zorluğu) tedavilerinde kullanılan bir çeşit nootropik ilaçtır.

Opemin reçetesiz alınır mı

Opemin reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde opemin ilacı reçeteli olarak satın alınabilmektedir. Opemin doktorunuz tarafından reçete edildiği şekilde alınmalıdır. Opemin 800 mg ve opemin 1200 mg reçeteli olarak satın alındığında devlet ödemesi yapmaktadır.

Opemin, diğer ilaçlarda olduğu gibi doktor onayı ve reçetesi olmadan kullanılmamalıdır. Aksi takdirde istenmeyen bulgular ortaya çıkabilir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Onzyd reçetesiz alınır mı

Oralmedic reçetesiz alınır mı

insidon reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.