E Nabız Bilgi

Enfluvir fiyatı

25.12.2022
Enfluvir fiyatı

Enfluvir fiyat 2023 yazımızda sizlere enfluvir fiyatı ne kadar, enfluvir kaç TL ve enfluvir fiyat 2023 eczane fiyatı gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Enfluvir, İnfluenza A ile B grubu virüsleri intibe ederek influenzayı tedavi eden bir ilaçtır. Etkin maddesi, oseltamivir Covid-19 tedavisinde de kullanılan etken maddedir. Virüslerin sebep olduğu enfeksiyonlara karşı farmokolojik ajan olarak etki gösterirler.

Enfluvir niçin kullanılır?

Nöraminidaz inhibitörleri enfeksiyonun vücudun solumun sistemi içinde yayılmasını önler. Virüslerin konak hücresinden ayrılmasını ve başka hücrelere dağılmasını engeller. Nöraminidaz inhibitörleri ilaçlar arasında Enfluvir de bulunmaktadır.

Enfluvir 75 mg sert kapsül gribe sebep olan virüslerin bedene yayılmasını engelleyerek hastalığın semptomlarını azaltır. Hastalık belirtilerinden ateş, burun tıkanıklığı, baş ve kas ağrıları, bitkinlik gibi rahatsızlıklar üzerinde de tedavi edicidir. İlacın salgın döneminde önleyici kapsamda kullanımı da yaygındır.

İlaç, çocuk, ergen ve yetişkinlerle yaşlılarda kullanılabilmektedir. Ayrıca iki hafta üzerindeki bebekler içinde yazılabilmektedir. Premetüre ve iki haftadan küçük bebekler için reçetelendirilmez.

Enfluvir fiyatı 2023

Enfluvir beyaz reçete ile satılan ilaçlar arasındadır. Direkt etkili bir antiviraldir. Aşırı duyarlılığa sebep olacağından doktor tavsiyesi ve kontrolü olmadan kullanılmamalıdır.

Sadece eczanelerde satılmaktadır.

Perakende Satış Fiyatı :151.79 TL
Barkod :8699717150027
Reçete Durumu:Beyaz Reçete ile satılır
Etken madde:oseltamivir fosfat
Enfluvir fiyatı 2023
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.