E Nabız Bilgi

Piyeloseptyl reçetesiz alınır mı

25.12.2022
Piyeloseptyl reçetesiz alınır mı

Piyeloseptyl reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere piyeloseptyl reçetesiz satılır mı ve piyeloseptyl reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Piyeloseptyl böbrek enfeksiyonu, mesane enfeksiyonu ve idrar yolu enfeksiyonu gibi çeşitli enfeksiyonların tedavisi için endike edilmiş ilaçtır.

İlacın fayda ettiği bu enfeksiyonlar günümüzde hem erkek, hem de kadınların korkulu rüyası haline gelmiştir. Dolayısı ile bahse konu olan bu ilaçta bu enfeksiyonun tedavisinde gündeme geliyor ve bu ilacı kullanmak zorunda olan hastalar için bu ilacın içeriği büyük önem taşıyor İlaç ile ilgili en çok araştırılan konuların başında ilacı emziren anneler ve hamilelerin kullanıp kullanamadığıdır. Piyeloseptyl ilacı antibiyotik ilaçlar gurubuna dahil olduğundan dolayı hamile ve emzirenlerin kullanmaması önerilir. İçeriğindeki etken maddesi nitrofurantoin olduğundan dolayı antibiyotik ilaçlar gurubunda değerlendiriliyor.

Piyeloseptyl reçetesiz alınır mı

Piyeloseptyl reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde piyeloseptyl ilaç reçeteli olarak satın alınabilmektedir. Piyeloseptyl doktorunuz tarafından reçete edildiği şekilde alınmalıdır. Piyeloseptyl ilaç reçeteli olarak satın alındığında devlet ödemesi yapmaktadır.

Oldukça hızlı bir şekilde etkisi gösteren piyeloseptyl ağız yolu ile alınır alınmaz, vücutta idrar yoluna etkisi göstererek bakterileri etkisiz hale getirir. Fakat antibiyotik olmasından dolayı aklınıza bütün enfeksiyonlara etki edeceği algısı yaratmasın. Bu ilaç sadece idrar yolu enfeksiyonu ve böbrek enfeksiyonların tedavisinde endikedir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Urinonvef reçetesiz alınır mı

Oceral sprey reçetesiz alınır mı

Üromisin saşe reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.