E Nabız Bilgi

Üromisin saşe reçetesiz alınır mı

25.12.2022
Üromisin saşe reçetesiz alınır mı

Üromisin saşe reçetesiz alınır mı yazımızda sizlere üromisin saşe reçetesiz satılır mı ve üromisin saşe reçeteli mi gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Her bir 8 g’lık saşede 3 g fosfomisin ile aynı değer 5.631 g fosfomisin trometamol içeremekte olan üromisin saşe, geniş spektrumlu antibiyotik adı verilen ilaç grubunun üyesidir.

Üromisin, 8 g’lık alüminyum ambalajlar içerisinde, bir adet saşe içeren karton kutularda bulunmaktadır. Üromisin, idrar sorunları, idrar yolu enfeksiyonları tedavisinde kullanılan bir çeşit saşe şeklinde ilaçtır. Üromisin’in her ilaçta olduğu gibi yan etkileri de bulunmaktadır.

Üromisin yan etkileri

Çok yaygın görülen yan etkiler arasında baş ağrısı, baş dönmesi olmakla birlikte, diyare, burun akıntısı, mide bulantısı, karın ağrısı, hazımsızlık, vajinit, faranjit, adet düzensizliği, bitkinlik, ağrı, ateş, sırt ağrısı gibi çeşitli yan etkiler yer almaktadır. Yaygın görülen yan etkiler arasında ise enfeksiyon başta gelmekle birlikte iştah azalması görülebilir. Bunun yanı sıra iştah kaybı bile görülebilir.

Sinirlilik durumu, uykusuzluk durumu, uyuklama, migren, kulakla ilgili bozukluklar, kusma, kabızlık, ağız kuruluğu, gaz, anormal dışkı, menstrual bozukluklar, kanlı idrar ve ağrılı idrar bunlar içerisinde yer alan yan etkilerdendir.

Üromisin saşe reçetesiz alınır mı

Üromisin saşe reçetesiz alınır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerde üromisin saşe ilaç reçeteli olarak satın alınabilmektedir. Üromisin saşe doktorunuz tarafından reçete edildiği şekilde alınmalıdır. Üromisin saşe ilaç reçeteli olarak satın alındığında devlet ödemesi yapmaktadır.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Unisom reçetesiz alınır mı

Uyku ilacı reçetesiz alınır mı

Parkyn reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.