E Nabız Bilgi

Paranox s fitil neden yasaklandı

11.01.2023
Paranox s fitil neden yasaklandı

Paranox s fitil neden yasaklandı içeriğimizde sizlere paranox s fitil yasaklandı mı ve paranox s fitil neden kaldırıldı gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Ağrı kesicilerin içerisinde bulunan parasetamol etken maddesi Paranox S Fitil içerisinde de bulunur.

Paranox S Fitil, ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak kullanılan bir ilaçtır. Ağrılarınızı hafifletmek ve ateşinizi düşürmek için kullanabilirsiniz. Örneğin, sıradan bir grip veya nezle atlatmak için bu ilacı kullanabilirsiniz. Ancak, daha ciddi bir rahatsızlık için doktorunuza danışmanız önerilir, çünkü parasetamol tek başına ciddi rahatsızlıkların tedavisine yeterli olmayabilir.

Paranox s fitil neden yasaklandı

Paranox S Fitil neden yasaklandı hakkında merak edilen cevabı araştırdık. Paranox S Fitil halen satışı devam eden reçeteli olarak satılan bir ilaçtır, yasaklanmamıştır. Paranox S Fitil eczane satış fiyatı 21.38 TL’dir.

Paranox S Fitil çocuklar için kullanımı

Paranox S Fitil çocuklarda genellikle 6 yaşından küçük çocuklar için reçete edilmez, ancak doktorunuz tarafından önerilirse kullanılabilir. Çocukların Paranox S Fitil dozajı, yaşına ve vücut ağırlığına göre belirlenir. 12 Yaş altı çocuklarda Paranox S Fitil rektal yollardan kullanılır. Çocuklarınız için dozajı belirlemek için doktorunuzu veya eczacınızı danışmanız önerilir.

Çocuğunuzun Paranox S Fitil almasına izin verirken, ilacın dozajını dikkatlice takip edin ve talimatları dikkatlice okuyun. Ayrıca, çocuğunuzun diğer ağrı kesiciler veya ateş düşürücüler alıyor olma ihtimaline dikkat edin, çünkü bu ilaçların bir arada kullanılması ciddi yan etkilere neden olabilir. Eğer çocuğunuzun Paranox S Fitil ve diğer ilaçları aynı anda alması gerekiyorsa, doktorunuz veya eczacınızdan yardım almanız önerilir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Bactroban krem neden yasaklandı

Muscoflex duo jel yasaklandı mı

Cold-mix neden yasaklandı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.