E Nabız Bilgi

Bactroban krem neden yasaklandı

11.01.2023
Bactroban krem neden yasaklandı

Beyaz renkli bir pomat olan bactroban krem ilacı hakkında yazımızda bactroban krem neden yasaklandı, bactroban krem yasak mı ve bactroban krem yasaklandı mı gibi sorulara cevap araştırıyoruz. Bactroban krem, mupirocin adı verilen bir aktif madde içerir. Bu madde, bazı bakterilerin büyümesini durdurarak, ciltteki enfeksiyonları tedavi etmeye yardımcı olur.

Bactroban krem genellikle deri enfeksiyonlarının yanı sıra burun içindeki (burun mukoza) veya ağız içindeki (ağız mukoza) enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılır. Örneğin, Bactroban krem burun içerisindeki enfeksiyonların tedavisinde kullanılabilir ve ağız mukoza enfeksiyonlarını tedavi etmek için de kullanılabilir.

Bactroban krem yan ektileri

Bactroban krem, genellikle iyi tolere edilen bir ilaçtır ancak bazı durumlarda yan etkilere sebep olabilir. Aşağıdakiler Bactroban krem kullanımı sırasında görülebilecek bazı yan etkilerdir:

  • Ciltte kızarıklık, kaşıntı veya yanma
  • Ciltte döküntüler
  • Ciltte kabarma veya şişme
  • Ateş, üşüme veya boğaz ağrısı gibi genel rahatsızlık hissi

Bu yan etkilerin çoğu geçicidir ve zamanla kendiliğinden kaybolur. Ancak, eğer Bactroban krem kullandıktan sonra ciddi bir yan etki görürseniz veya bu yan etkiler devam ederse, lütfen doktorunuz veya eczacınız ile iletişime geçin.

Bactroban krem neden yasaklandı

Bactroban Krem ile ilgili merak konusu olan Bactroban Krem neden yasaklandı ile ilgili araştırmalar göstermiştir ki, Bactroban Krem yasaklanmamıştır hala aktif olarak eczanelerde satılmaktadır. Bactroban Krem reçeteli bir ilaçtır ve eczane satış fiyatı 55.52 TL’dir. Bactroban Krem satın alabilmek için bir doktor tarafından yazılması gereken bir reçeteye ihtiyacınız olacaktır.

Kaynak: https://www.ilacbu.com/bactroban-krem-neden-yasaklandi/

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.