E Nabız Bilgi

Muscoflex duo jel yasaklandı mı

11.01.2023
Muscoflex duo jel yasaklandı mı

Muscoflex duo jel yasaklandı mı içeriğimizde sizlere muscoflex duo jel neden yasaklandı ve muscoflex duo jel neden kaldırıldı gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Muscoflex Duo jel, muskuloskeletal ağrılarını azaltmaya yardımcı olmak için kullanılan bir ilaçtır.

Bu ilaç, ağrıyı azaltmak ve hareket kabiliyetini artırmak için iki aktif maddeden oluşur: dimetilsulfoksit ve dimetil-polisiloksan. Dimetilsulfoksit, ağrıyı azaltmaya yardımcı olan bir maddedir ve dimetil-polisiloksan ise doku esnekliğini ve hareket kabiliyetini artırmaya yardımcı olur. Muscoflex Duo jel, eklem ve kas ağrıları, bel ağrısı, boyun ağrısı ve omurga ağrısı gibi muskuloskeletal ağrılarını azaltmak için kullanılır.

Muscoflex duo jel yasaklandı mı

Muscoflex Duo jel, halen satışına izin verilen bir ilaçtır. Oldukça aranan ve merak edilen, muscoflex duo jel yasak mı sorusu için herhangi bir yasak bulunmuyor.

Muscoflex duo jel reçeteli mi

Mucoflex Duo Jel eczanelerden satın alınabilir ve muscoflex duo jel reçeteli bir ilaçtır. Doktorunuz tedavi sürecinde bu ilacı size reçete edebilir.

Muscoflex duo jel nasıl uygulanır

Muscoflex Duo jel, dışarıdan cilde uygulanan bir ilaçtır ve cilt üzerine masaj şeklinde uygulanır. Bu ilacı kullanmadan önce, doktorunuz veya eczacınız ile görüşmeli ve talimatları dikkatlice okumalısınız. Aşağıdaki adımları takip ederek Muscoflex Duo jel’i doğru bir şekilde uygulayabilirsiniz:

  1. Eldiven giyin ve ellerinizi yıkayın.
  2. İlacın kullanım kılavuzunda belirtildiği gibi, gerekli miktarı çıkarın.
  3. Ağrılı bölgeye masaj şeklinde uygulayın.
  4. Masaj yaparken, ilaçyı yavaşça ve hafifçe ovalayın.
  5. İlacın tamamen emilmesini bekleyin.
  6. Ellerinizi yıkayın ve eldivenleri çıkarın.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Cold-mix neden yasaklandı

Nurofen neden yasaklandı

Neurontin neden yasaklandı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.