E Nabız Bilgi

Nimes combo neden yasaklandı

04.02.2023
Nimes combo neden yasaklandı

Nimes combo neden yasaklandı içeriğimizde sizlere nimes combo yasaklandı mı, nimes combo jel satılıyor mu ve nimes combo jel yasaklandı mı gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Nimes combo, bir ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak kullanılan bir ilaçtır. Ayrıca romatizmal ağrılar, menstrual ağrılar ve diğer ağrıların tedavisinde de kullanılabilir. Ancak, nimes combo kullanımı ile ilgili bazı yan etkileri ve riskleri de vardır, bu nedenle doktorunuzun reçete etmesi ve tavsiyelerini takip etmeniz önerilir. Bu ilaç hakkında merak edilen bir konu olarak nimes combo neden yasaklandı ile ilgili soruyu yazımızda sizler için açıklıyoruz.

Nimes combo kas gevşetici olarak kullanılır mı

Ağrı kesici özellikleri nedeniyle kas gevşetici tedavi olarak nimes combo kullanılabilir. Ancak, kas gevşetici olarak kullanılması için özel bir etkisi yoktur. Kas gevşetici etkisi olan ilaçlar, özellikle kas spazmlarının tedavisinde kullanılırken, nimes combo ağrıyı azaltmak için kullanılır.

Nimes combo yan etkileri

Bu ilaç, ağrıların tedavisinde etkili olsa da, bazı yan etkileri olabileceği unutulmamalıdır.

Mide yan etkileri: Nimes, mide ve bağırsaklarda yanma, şişkinlik, karın ağrısı, ishal veya kabızlık gibi yan etkilere neden olabilir.

Böbrek ve karaciğer problemleri: Bu ilaç, böbreklerde ve karaciğerde hassasiyet veya yan etkilere neden olabilir.

Deri reaksiyonları: Nimes combo kullanımı ile ilişkili olarak, ciltte kızarıklık, kaşıntı, döküntü veya ürtiker gibi reaksiyonlar oluşabilir.

Ayrıca, paracetamol içeren ilaçlar, karaciğer hassasiyeti olan kişilerde ciddi yan etkiler doğurabilir. Bu nedenle, doktorunuzun talimatlarını dikkatli bir şekilde takip etmeniz önemlidir.

Nimes combo neden yasaklandı

Bu ilaç hakkında araştırmalar gösteriyor ki, nimes combo yasaklanmamıştır. Eczanelerde reçeteli olarak satılan ilacın güncel satış fiyatı 110.61 TL’dir. Ancak nimes comba, 16 yaşından küçük çocuklar için uygun değildir ve reçete edilemez.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Cipro neden yasaklandı

Zyrtec neden yasaklandı

Bengay krem yasaklandı mı

Yorumlar
 1. SELÇUK İLHAN dedi ki:

  bu şekilde yaparak kul hakkına giriyorsunuz.. başlık ile yazının alakası yok. HAKKIMI HELAL ETMİYORUM. ZAMANIMI ÇALDINIZ.
  YASAKLANMAMIŞ BİR İLACA NASIL OLUR DA YASAKLANDI DİYE BAŞLIK ATARSINIZ ?

  1. admin dedi ki:

   Yazımızda’da belirtildiği gibi

   Bu ilaç hakkında araştırmalar gösteriyor ki, nimes combo yasaklanmamıştır.