E Nabız Bilgi

Bengay krem yasaklandı mı

17.01.2023
Bengay krem yasaklandı mı

Bengay krem yasaklandı mı içeriğimizde sizlere bengay krem neden yasaklandı, bengay krem kimler kullanamaz ve bengay krem kimler kullanabilir gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Bengay krem merhem olarak kullanılan bir ağrı kesicidir. İltihap giderme özelliği de olan bu krem oldukça etkilidir.

Sadece doktorlar tarafından reçete ile satılmayan bengay krem hasta kişi tarafından da eczaneden edinilebilir. Bengay kullanıldığı andan itibaren vücuttaki kasların gevşemesine yardımcı olarak vücutta soğukluk hissi yaratır. Sinirlerinize de etki ederek ağrı olan yerinizin rahatlamasını sağlar.

Bengay krem yasaklandı mı?

Halk arasında bengay krem yasaklandı diye bir söylenti dolaşmaktadır. Bu söylentinin aslı yoktur. Bengay krem yasaklanmadı ve halen eczanede reçetesiz de alınabilmektedir. Bengay eğer iltihaplı yaranız varsa veya vücudunuzda ağrı hissettiğiniz bir uzvunuz varsa elinize biraz sürerek o bölgeye yavaşça uygulanmalıdır. İltihaplı bölgeye sürerken de dikkatli olmalısınız.

Eczanelerden edinilen 50 gr. bengay krem, 2022 yılına göre güncel olarak 30 TL’den satılmaktadır.

Bengay krem kimler kullanamaz?

Bengay kullanmadan önce içeriğindeki maddelere alerjiniz olmadığından emin olmalısınız. Ayrıca açık yaraya da bu kremi uygulamamalısınız. Bu gibi durumlar dışında Bengay kullanımı için yaş sınırı veya bir kısıtlama yoktur.

Bengay bele sürülür mü?

Eklemlerde meydana gelebilecek şişkinlikler için kullanılmaktadır. Bel fıtığında ortaya çıkabilecek ağrıların tedavisinde kullanılmaktadır.

Bengay krem zararlı mı?

Kremin sürüldüğü yerlerde kabarma ve döküntüler olabilmektedir. Aşırı uyuşma, baş dönmesi ve sersemlik hali gibi yan etkileri görülebilmektedir.

Bengay günde kaç kere sürülür?

Yetişkinler için ağrılı yerlere günde iki ve üç defa uygulanmaktadır. Talimatlarda yer alan kullanımlardan aşırı kaçınınız.

Kaynak: https://www.ilacbu.com/bengay-krem-yasaklandi-mi/

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.