E Nabız Bilgi

Misol 50 mg aile hekimi yazabilir mi

16.11.2022
Misol 50 mg aile hekimi yazabilir mi

Misol 50 mg aile hekimi yazabilir mi içeriğimizde sizlere aile hekimi misol 50 mg yazar mi ve misol 50 mg reçeteli mi gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Misol ilacı, sertralin olarak bilinen etken madde içermektedir. Bu madde, seçici serotonin gerialım inhibitörü olarak isimlendirilen, ruhsal olarak çöküntüye, takıntılı davranışlara ya da depresyon tedavilerinde kullanılan bir ilaç grubunda yer almaktadır.

Misol ilacı, alanında uzman hekimler tarafından reçete edilmesi gereken, obsesif kompulsif bozukluk durumu yaşayan ve 6 yaşından büyük olan pediyatrik hastalarda kullanılmaktadır. Misol ilacı aynı zamanda agorafobi ile birlikte seyreden panik bozukluğu da dahil olmak üzere bu durumların tedavisinde kullanılmaktadır. Panik bozukluğu, depresyon ve benzeri gibi durumların yanında aynı zamanda travma sonrası stres bozukluğu yani TSSB durumlarında da kullanılabilmektedir. Oldukça hafif bir ilaç olarak değerlendirilen Misol çarpıntı ya da uykusuzluk durumlarını yaratabilmektedir.

Misol 50 mg aile hekimi yazabilir mi?

Misol 50 mg aile hekimi yazabilir mi? sorusunun cevabı hayır. Uzman görüşü gerektiğinden dolayı aile hekimi misol 50 mg reçete yazamamaktadır. Doktorunuz misol 50 mg reçeteli olarak yazdığında sgk ödemesi yapmaktadır.

Rinoclenil aile hekimi yazabilir mi

Trisequens aile hekimi yazabilir mi

Parkyn aile hekimi yazabilir mi

gibi içeriklerimize de ilgili bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.