E Nabız Bilgi

Mezoterapi SGK karşılıyor mu

14.01.2023
Mezoterapi SGK karşılıyor mu

Mezoterapi SGK karşılıyor mu içeriğimizde sizlere mezoterapi SGK ödüyor mu, mezoterapi devlet karşılıyor mu ve mezoterapi devlet ödüyor mu gibi sorular hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Mezoterapi, derinin orta tabakasına mikro enjeksiyon yoluyla mineral, amino asit, vitamin gibi faydalı maddelerin karışımıyla ya da sadece maddenin kendisini enjekte edilmesi yöntemine denmektedir. Bu yöntem bireylerin istedikleri maddeleri deriye enjekte edilebileceği bir avantaj sağlar.

Yöntemin genellikle kullanılma amacı yaşlanma belirtilerini önlemek, derinin sarkmasını önlemek, selülitleri önlemek, cilt çatlaklarını, kilo kaybını, saç dökülmelerini ve buna benzer ciltle ilgili veya kronik spor sonrası ağrıları önlemek gibi kullanım amacıyla tercih edilir. Mezoterapi yönteminin kullanımında sakınca olan durumları vardır. Bunlar; hamile ve bebekli kadınların, diyabet hastalığı olanların, kanser rahatsızlığı olanların ve buna benzer durumları olanların bu yöntemi kullanmaları oldukça tehlikelidir. Bu yöntem problemli olan bölgeye uygulanmaktadır.

Mezoterapi SGK karşılıyor mu

Mezoterapi SGK karşılıyor mu? Sorusunun cevabı hayır olacaktır. Mezoterapi SGK tarafından hiçbir şekilde ödemesi yapılmamaktadır. Özel hastanelerde yapılan mezoterapi seansı 2.000 TL ile 12.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Mezoterapi yapılan uygulamalara göre pahalı değildir. Bu seanslar eczanelerden satın alınan sıvı şekilde bulunan ilacı vücudunuza geçirilmesidir. Kliniklere göre değişiklik gösterse de 4 seansta işleminiz yapılmaktadır.

Mezoterapi 18 yaşını geçmiş olan bütün gençlere yapılabilmektedir. Mezoterapi uygulanırken farkında olmadan bittiğini göreceksiniz. Ancak derinize batırılan ince uçlu iğneleri ufak acı hissedilebilmektedir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Microgynon SGK karşılıyor mu

Merional 150 SGK karşılıyor mu

Mide balonu SGK karşılıyor mu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.