E Nabız Bilgi

Kolşisin reçetesiz alınır mı

10.12.2022
Kolşisin reçetesiz alınır mı

Kolşisin reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere kolşisin reçetesiz satılır mı 2023 ve kolşisin hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Çiğdem çiçeğinden elde edilen etken madde ile romatizmal hatalıklarda kullanılan, gut hastalığı, Behçet hastalığında, ailesel akdeniz ateş gibi hastalıkların tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.

Başta romatizmal hastalıklarda, gut Behçet, ailesel akdeniz ateşi hastalıklarında kullanılan bu ilaç covid tedavisinde de kullanılmaya başlanmıştır. En yaygın görülen yan etkisi mide ve bağırsaklarda meydana gelen sindirim bozukluğudur. Kolşisin doz alımı çok önemlidir. Fazla alınan doz ölümcül olabilir. Kolşisin hamilelik döneminde kullanılmamalıdır. Araştırmalarda olumlu yada olumsuz bir sonuç görülmemiştir ama her ihtimale karşı kullanmamak gerekir. Eğer kolşisin kullandığınızda hamile olduğunuzu bilmiyorsanız derhal doktorunuza başvurunuz. Emzirme döneminde ise herhangi bir olumsuz etkiye sahip olmadığından doktor gözetimi altında kullanabilirsiniz. Kolşisin her türlü enfeksiyona karşı tedavisinde kullanılabilir.

Kolşisin reçetesiz alınır mı 2023

Kolşisin reçetesiz alınır mı sorusunun cevabı hayır olacaktır. Eczanelerden kolşisin ilacı reçetesiz olarak satışı yapılmamaktadır. Uzman hekimler tarafından kolşisin ilacı reçete edildikten sonra eczanelerden alınabilmektedir. Kolşisin reçeteli olarak alındığından dolayı devlet tarafından ödemesi karşılanmaktadır.

Kolşisin reçetesiz eczane fiyatı

COLCHİCUM DİSPERT Film Tablet 0.5 mg 50 tabletlik ambalaj 8699559090314 barkod numarasıyla ve KOLSİN Kaplı Tablet 0.5 mg 60 drajelik ambalaj 8699508120253 barkod numarasıyla satışı yapılmaktadır. Kolşisin reçetesiz eczane fiyatı 40.64 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.