E Nabız Bilgi

Flagyl şurup reçetesiz alınır mı

03.12.2022
Flagyl şurup reçetesiz alınır mı

Flagyl şurup reçetesiz alınır mı 2023 yazımızda sizlere flagyl şurup reçetesiz satılır mı 2023 ve flagyl şurup hangi reçete gibi soruları hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Flagyl, bazı enfeksiyonların yol açtığı hastalıkları tedavi etmek için kullanılan bir antibiyotiktir.

En yaygın olarak cilt, vajina ve mide bakteriyel enfeksiyonlarını tedavi etmek için etkili olmaktadır. Bazı parazit enfeksiyonlarını tedavi etmek için de kullanılabilir. Flagyl hem hap hem de sıvı formda mevcuttur. Genellikle yedi ila on gün boyunca günde iki ila dört kez alınır. Flagyl çok gerekli olmadıkça gebelik döneminde kullanılmamalıdır. Hamileyseniz, bu ilacı almak zorunda kalırsanız doktorunuza bunu bildirmeniz gerekir. Hamilelik döneminin ilk 3 ayında Flagyl almayı kesin. Flagyl tipik olarak 18 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmaz. Çocuğunuzda bir enfeksiyon varsa ve size Flagyl reçete edildiyse, doktorun talimatlarına dikkatle uyduğunuzdan emin olun.

Flagyl şurup reçetesiz alınır mı 2023

Flagyl şurup reçetesiz alınır mı sorusunun cevabı evet olacaktır. Eczanelerden flagyl şurup reçetesiz olarak satın alınabilmektedir. Aile hekimleri flagyl şurup ilacını yazma yetkisi bulunmaktadır. Flagyl şurup reçeteli olarak alındığında devlet tarafından ücretsiz olarak karşılanmaktadır. Flagyl bir antibiyotiktir. Vajina, mide, cilt, eklemler ve solunum yollarının bakteriyel enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Flagyl 20 tabletler şeklinde eczanelerde bulunur. Flagyl hapını aç veya tok karına bol su içilerek alınması gerekir. Flagyl diğer ilaçlarda olduğu gibi yan etkilere sahip bir ilaçtır. Flagyl kullanan kişilerde genellikle baş dönmesi, zihin karışıklığı meydana gelebilmektedir.

Flagyl şurup reçetesiz eczane fiyatı

FLAGYL Oral Süspansiyon 125 mg/5 ml 120 ml’lik şişe ilacı 8699809706644 barkod numarası ile satışı yapılmaktadır. Flagyl şurup reçetesiz eczane fiyatı 25.54 TL olarak güncellenmiştir.

Bunlarada bakabilirmisiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.