E Nabız Bilgi

Cabaser reçetesiz alınır mı

14.02.2023
Cabaser reçetesiz alınır mı

Cabaser reçetesiz alınır mı konulu yazımızda cabaser reçetesiz satılır mı ve cabaser reçeteli mi gibi sıkça sorulan bu sorular hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. Cabeser parkinson hastalığı tedavisinde kullanılmakta olan tıbbı ilaçtır. Her biri 1 mg tabletler halinde olan Cabeser içeriğinde kabergolin etken maddesi bulunur. Parkinson hastalığı ve Parkinson hastalığı tedavisi için etken madde ve çeşitli yardımcı maddeler ile özel olarak formüle edilmiştir. Cabaser dopamin agonistleri adındaki ilaç gurubuna dahil olup, içeriğinde bulunan etken madde kabergolin vücutta dopamine etkisini artırarak tedavi eder.

Cabeser hangi durumlarda kullanılır

Parkinson hastalığı belirtilerinde veya ilerlemiş Parkinson hastalığı tedavisi ile mevcut Parkinson hastalığı tedavisinin faydalı olmadığı durumlarda doktorunuz tedaviye ek olarak verebilir ya da sadece Cabaser kullanarak hastalığınızın belirtilerini azaltmaya yardımcı olacaktır.. İlacı yetişkinler ile ilacın içeriğinde bulunan etken madde ve yardımcı maddelere karşı alerjisi olmayanlar kullanılabilir hamileler ve emziren anneler ile 18 yaşın altındaki gençler ve çocuklar için kullanımı uygun değildir.

Cabaser reçetesiz alınır mı

Cabeser normal reçete ile satılan bir ilaçtır. Doktor reçetesi ile kullanılması gerekir. Cabaser aynı zamanda vücut geliştirmek için de kullanılabilir. Günlük kulanım dozu ilk balarda 1 mg’dir. Doktorunuz Parkinson belirtilerini kontrol altına alabilmek amacı ile uygun doza ulaşmanız için ilacın tozunun artırabilir. Ama en fazla Cabaser günlük kullanım dozu 3 mg geçmemesi gerekir.

Kalp hastalığı böbrek yetmezliği gibi ciddi hastalığı olanları doktor kontrolü kullanması gerekmektedir. Yan etkileri olabilen bir ilaç olduğundan dolayı yan etkilerini azaltmak için yemeklerden sonra almanız tavsiye edilir.

Bunlarada bakabilirsiniz:

Biotin hapı reçetesiz alınır mı

Cafergot reçetesiz alınır mı

Brufen 600 reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.